Kadıköy Guide

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı?

 Haberler
 • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
 • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
 • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
 • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
 • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı?

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı?

2016′nın parıltılı makyaj trendi ile girdiğiniz ortamlarda gözleri üzerinize çekmenizi sağlayacak tüyolar almaya ne dersiniz? Sadece 31 Aralık gecesi değil tüm yıl boyunca bu tüyolarla çevrenize ışık saçacaksınız!

Yılbaşına az bir zaman kaldı. Yeni yıla dışarıda mı girmeyi planlıyorsunuz? Ne giyeceğinizi belli. Ancak nasıl bir makyaj uygulayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Düşünmenize gerek yok! Yazımızın devamında yılbaşı gecesine özel makyaj tüyolarını bulabilirsiniz.

Kadınların güzelliğine çarpıcı dokunuşları makyaj yapar. Bazı kadınlar doğal, bazı kadınlar ise porselen makyaj uygulamasını tercih eder. Makyaj tercihleri yüz tipine, kıyafete göre değişir, ancak en önemli tercih sebebi uygulanan günün anlam ve önemidir. Kadınlar da bu sebepledir ki yılbaşında bu dokunuşa daha da ayrı bir önem verirler. Yeni yıla nasıl girilirse yılın öyle devam edeceği inanılışından dolayı biz kadınlar yılbaşına en güzel ve en ışık saçan halimizle girmek isteriz. Bu sayımızda sizler için bu konuya değindik. Sizlere, yeni yıla en ışıltılı halinizle girmeniz konusunda faydalı olacak naçizane fikirlerimizi paylaşacağız.

 

Yılbaşı makyajını uygularken cildimize uygun tonları tercih etmemiz de fayda var. Abartılı bir göz makyajı uygularsak eğer, dudakları biraz daha geri planda bırakmamız gerekir. Yılbaşı partisine katılacaksak parıltılı bir makyaj uygulamayı tercih edebiliriz. Şayet otelde düzenlenen bir yeni yıl davetine katılacaksak sade ancak gösterişli bir makyaj uygulamalıyız. Yılbaşı makyajı, diğer günler yaptığımız makyajdan biraz daha yoğun olmalıdır. Gece boyu  süren bir eğlence olacağı için yapılan makyajın kalıcı olması gerekir. Baz üzerine fondöten ve transparan pudra ürünlerini kullanmamız bu konuda bize yardımcı olacaktır.


Biraz büyü…
Hafif bir parıltı ile makyajınızda büyük değişiklikler yaratabilirsiniz. Tabii, bu parıltıyı uyguladığınız bölge de bir o kadar önemli. Günlük makyajda, yüzde yalnızca tek bir bölgede ışıltı verirken, gece makyajında iki bölgede ışıltı kullanmak gerekir. Bu özel gecede, omuz ve dekolte bölgenize uygulayacaksanız yüzünüzde tek bir bölgeye ışıltıyla vurgu yaparak abartıya kaçmamış olursunuz.

yılbaşı makyajı biraz büyü ataşehir guide 1 yılbaşı makyajı biraz büyü ataşehir guide

Parıltılı gözler…
Parıltılı bir farı, kirpik dibinden göz kapağınızın katlanma noktasına kadar uygulayın. Eğer ten renginiz açık ise altın, kemik ve gümüş; kumral ise pembe altın; esmer ise bronz tonlarda bir ürün tercih etmenizi öneririz. Kaşlarınızın hemen altında bulunan kısma kemik ya da beyaz tonlarda bir far uygulayarak da gözlerinizi olduğundan daha büyük ve ışıltılı gösterebilirsiniz.

yılbaşı makyajı parıltılı göz ataşehir guide 1 yılbaşı makyajı parıltılı göz ataşehir guide

Canlı ve Çarpıcı bir ten…
Mat bir allık yerine parıltılı ürünler tercih ederek, cildi olduğundan daha canlı göstermeniz mümkün.  Şayet, cildiniz soğuk tonlar olarak tabir ettiğimiz tonlara sahip ise, pembe; sıcak ton ise, şeftali rengi allık uygulayarak cildinizi daha canlı gösterebilirsiniz. 
Vücudunuza ışıltılı uygularken, bir veya iki bölge seçmelisiniz. Losyonlar, ışıltıyı emeceğinden alacağınız sonuç, parıltılı vücut jellerinden daha sade olacaktır. Dip not: Uygulama sonrası mutlaka ellerinizi yıkayın. Çünkü tokalaştığınız kişinin avuçlarına simli izlerinizi bırakabilirsiniz.

yılbaşı makyajı canlı ten ataşehir guide

Dolgun dudaklar…
Dudak parlatıcıları ve bazı rujların ışığı yansıtma özelliği dudaklara daha dolgunmuş görüntüsü verir. Günlük olarak, doğal dudak rengini vurgulayacak ruj veya dudak parlatıcısı seçerken, gece için dudak tonunuzdan bir ya da iki ton koyu bir rengini kullanarak derin bir görüntü elde edebilirsiniz.

yılbaşı makyajı dudak ataşehir guide 1 yılbaşı makyajı dudak ataşehir guide

2016 Yılının Makyaj Trendleri Neler?

Yılbaşı gecesi için makyaj tüyolarımız bunlar. Fakat biz bu konuyu burada noktalandırmayacağız. Konuya daha geniş bir çerçeveden bakıp sizlere gireceğimiz yeni yılın, yani 2016 yılının makyaj trendleri hakkında da bazı bilgiler vereceğiz.

New York, Londra, Milano ve Paris gibi moda konusunda öne çıkan şehirlerde düzenlenen; dünyaca ünlü Moda Haftaları’nda gerçekleşen defileler 2016’nın makyaj trendleri hakkında bizlere oldukça bilgi verdi. Defilelerde, kıyafetler ve saçlar da, olduğu yılın makyaj trendleri de yön buldu.

2016 yılının makyaj trendleri arasında doğallık ön planda. Sağlıklı cilt görüntüsü, bu trendin önemli kriterlerinden. Kalın kaşlar, doğal göz makyajları ve mat dudaklar da trendin diğer kriterleri arasında sayılıyor.

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı ataşehir guide 1 Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı ataşehir guide 2

 • Cesur kirpikler ön planda
 • Yoğun siyah, gri ve kahverengi ile yapılan dumanlı göz makyajları
 • Yoğun maskara ile zenginleşen çarpıcı bakışlar
 • Göz bölgesindeki yoğunluğa rağmen, hafif uygulanan cilt makyajı
 • Ten rengi rujların yanı sıra şarap kırmızısı ve siyah renkte rujlar
 • Dudakla aynı tonda tırnaklara uygulanan oje

Tüm kadın güzeldir, fakat güzelliği ortaya çıkarmak küçük sırlarda saklıdır. Makyaj sırlarını sizlerle paylaştık artık uygulama sırası sizde… Sizlerle paylaşmış olduğumuz küçük sırların ufak dokunuşları sayesinde, yeni yıla en etkileyici görüntünüzle girebilir, tüm yıla da aynı etkileyici halinizle devam edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi