Kadıköy Guide

Yeni Yılı Avrupa’da Karşılamak…

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Yeni Yılı Avrupa’da Karşılamak…

Yeni Yılı Avrupa’da Karşılamak…

Yeni yılı karşılamamıza az bir zaman kaldı. Bu yıl planlarınızda bir değişiklik yapıp 2016’ya Avrupa’da ‘Hoşgeldin’ demek istiyorsanız, sizler için yılbaşını Avrupa’da geçirebileceğiniz en özel şehirlerin listesini hazırladık.

Avrupa’nın birbirinden ünlü şehirleri; adeta yarış halinde, yılbaşında görkemli ve de eğlenceli kutlamaları yaşatmak adına aylar öncesinden titizlikle hazırlanıyor. Bizlerinse yılbaşında görkemli ve de eğlenceli kutlamaları yaşatmayı vaat eden Avrupa’da yeni yıl heyecanını yaşamak eminim ki hepimizin hayallerini süslüyor. Avrupa’da yeni yıla girmeyi planlıyorsunuz. Planlıyorsunuz ancak yeni yılda nereye gideceğinize tam olarak bir karar veremiyorsunuz. İşte size bir fırsat! Karşınızda Avrupa’da yılbaşını geçirebileceğiniz birbirinden özel şehirler… Bu özel tatil planınızda bizimde bir payımız olsun.

Yeni yıl hayallerimizi süsleyen Avrupa’nın birbirinden özel şehirleri:

Paris

Yeni Yılı Avrupa'da Karşılamak... PARİS ataşehir guide

Paris, romantizmin başkentidir. Pariste hem romantik, hem de eğlenceli bir yılbaşı kutlaması yapabilirsiniz. Paris’te kutlamalar hiç kuşkusuz Champs Elysées Bulvarı’nda yoğunlaşır veya Paris’in en özel manzarasına hakim olan Sacré Coeur de bir diğer tercih edilen bölgedir.

Champs-Elysees Bulvarı ve Eyfel Kulesi etrafında bulunan meydanlar, yılbaşı akşamı trafiğe kapatılır. Champs-Elysees ile kentin diğer önemli tarihi eserleri sanatçılar tarafından ışıklandırılarak süslenir. Meydanlar insanlarla dolup taşar. Saat 00.00’da ise Trocadero Meydanı’ndaki Chaillot Sarayı’nın altından ve Eyfel Kulesi’nden görkemli bir havai fişek gösterisi başlar.

Londra

Yeni Yılı Avrupa'da Karşılamak... LONDRA ataşehir guide

İngiltere’nin başkenti, asaletin şehri Londra’da her sene, Thames Nehri kenarında insanlar toplanır ve yeni yılı karşılar. Ayrıca bu şehirdeki yılbaşı kutlamaları Trafalgar Meydanı’nda da yoğunlaşır. Big Ben’in çanları, yeni yıla girilmesi itibariyle on dakika boyunca çalar. London Eye’dan atılan havai fişekler gökyüzünü adeta aydınlatır. Yeni yıl münasebetiyle düzenlenen geçit törenine yüzlerce performans sanatçısı katılır ve bu şehirde eğlenceler sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

Prag

Gotik mimarisi ile görenleri hayran bırakan Prag, yeni yılda yapılan yerel etkinlikleriyle de ziyaretçilerini büyülüyor. Ortaçağdan kalan  tarihi ve heybetli yapılarıyla, tarih kokan arnavut kaldırımlı sokaklarıyla, zamanın adeta durduğu bu masalsı kentte yeni yılı karşılamak harika bir fikir. Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi şehrin ilgi odağı yerleri arasında. Yeni yıl vesilesi ile gittiğiniz bu şehirde yolunuzun Kafka’nın evine de düşmesini ayrıca tavsiye ederiz.

Berlin

Yeni Yılı Avrupa'da Karşılamak... berlin ataşehir guide

Avrupa’da yeni yılın en görkemli kutlandığı şehirlerin başında gelen Berlin, yeni yıl vesilesiyle dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Her yılbaşında ışıl ışıl parlayan Berlin’de, 31 Aralık gece yarısı kutlamalarının doruğa çıktığı adres Brandenburg Kapısı’dır. Burada dünya mutfağından yüzlerce ürününün sunulduğu büfeler kurulur. Eşsiz lezzetler ve görkemli havai fişek şenliği haricinde aynı zamanda bir medeniyet şöleni de yaşanır.

Roma

Yeni Yılı Avrupa'da Karşılamak... roma ataşehir guide

İtalya’nın tarihi şehri Roma, yeni yılda gidilebilecek en güzel şehirlerden biri. Avrupa’nın tarih kokan bu şehrinde dikkatinizi havai fişek gösterilerinden daha çok eşsiz yapıları çekecektir. Dünyanın dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Roma, sadece yeni yıl kutlamaları için değil, özel gece ayinlerine katılmak içinde tercih ediliyor.

Budapeşte

Yeni Yılı Avrupa'da Karşılamak... budapeşte ataşehir guide

Eşsiz tarihi binaları ile ilgi odağı Budapeşte, yeni yılda dört bir yanına asılan ışıklarla aydınlanıyor ve  ziyaretçileri için bu atmosfer harika bir görüntü yaratıyor.

Viyana

Yeni yılı avrupada karşılamak Viyana ataşehir guide

Viyana’da yeni yıl kutlamaları 13. yüzyıla kadar uzanıyor. Bu köklü yılbaşı etkinlikleriyle ünlü Viyana, yeni yıla girmek için tercih edilen Avrupa şehirleri arasında yer alıyor. Şehrin büyüleyici tarihi atmosferiyle, yılların organizasyon tecrübesi birleşince burada yılbaşını geçirmek için  harika bir fikir.

Barselona

yeni yılı avrupada karşılamak barcelona ataşehir guide

İspanya’da yeni yıl kutlaması denince akla gelen ilk şehir Barcelona. Bu şehirde insanlar, Las Ramblas Caddesi’nde veya Gotik Meydanı’nda toplanarak coşku ile yeni yılı karşılar. Çevresinde yer alan eğlence mekanlarından sokağa taşan müzik ile Barcelona’da yaşanan yılbaşı eğlencesi sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

Amsterdam

yeni yılı avrupada karsılamak amsterdam ataşehir guide

Yılın her zamanı eğlencenin doruklarda yaşandığı Amsterdam’da, yılbaşı kutlaması ayrı bir muazzam. Yeni yılda daha bir çılgın olan Amsterdam’da kutlamalar özellikle Dam Meydanı’nda yoğunlaşıyor. Alışkın olduğumuz havai fişek gösterileri olmasa da, şehrin ünlü meydanı Dam’da yılbaşı kutlaması, düzenlenen konserler eşliğinde yaşanan sınırsız eğlencesi ile neredeyse 24 saat sürüyor.

Milano

yeni yılı avrupada karsılamak milano ataşehir guide

Modanın başkenti Milano, İtalya’nın en özel şehirleri arasında yer alıyor. Moda konusunda ipi sırtlayan bu şehir, yılın her zamanı parlak ışıklar altında bizleri karşılasa da yeni yılda bu şehrin sokakları bir başka ışıldıyor. Özellikle çiftler için bu şehir, romantik bir yeni yıl kutlaması konusunda ideal.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi