Kadıköy Guide

Romantik Avrupa Şehirleri

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Romantik Avrupa Şehirleri

Romantik Avrupa Şehirleri

ParisParis
Romantik Avrupa Şehirleri denince şüphesiz ilk akla  gelen şehir Paris’dir. Bir duygunun bir şehirle bütünleşmiş, iç içe geçmiş halidir Paris.. Bu duygu şüphesiz aşk ve romantizmdir. Muhteşem görünümüyle Eyfel Kulesi, sanatı ruhunun derinliklerinde hisseden ressamları ve sokak sanatçıları, saten masa örtüleriyle donatılmış romantik restoranlar, her sokak köşesinde satılan çikolatalı krepler ve daha birçok ayrıntıyla Paris, aşkın kesinlikle doruklarda yaşanabileceği bir şehir. Tüm dünya mutfaklarına ait restoranlarının yanı sıra, dünyaca ünlü Fransız mutfağının seçkin lezzetlerine varıp, günün çoğunu sokak aralarında geçirmek Paris’te yapılabilecek en iyi şey. Gün batımında Eyfel kulesinin tepesinde el ele tutuşup, şarap yudumlamak gibi bir şansınız da varsa, romantizmin sınırlarını Paris yardımıyla zorlayacaksınız demektir.

PragPrag
Romantik Avrupa Sehirleri deyince, ikinci sıraya Prag’ı koymamız çok da yanlış olmayacaktır.Aşıkların tercih ettiği etkileyici şehirlerden bir tanesi haline gelen Prag, adeta insanları aşka davet ediyor. Yol kenarlarına sıralanmış kafeler  kahve molası vermek için birebir. Şafak vaktinde sisler içinde Charles Köprüsü, etrafı mücevherler gibi süslenmiş Barok evleriyle sarılı Vlatava Nehri ve peri masallarından fırlamış gibi duran Prag Şatosu ile Prag, neden aşıklar şehri olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

 

 
Budapeşte
Mimari yapısıyla Viyana’ya benzeyen Budapeşte, Macar kültürünün tüm izlerini taşıyor. Şehrin tarihi sokakları arasına gizlenmiş sayısız restoran ve bar, her zevkten kişiye hitap ediyor. Şehirdeki spa merkezleri de rahatlamak ve kendini biraz olsun şımartmak isteyen aşıklara göre.

Barcelona
barcelonaHafif nemli bir yaz akşamıysa, karanlık plajı aydınlatan tek şey ay ışığı ve önünüzde yanmakta olan kamp ateşiyse ve tutkulu bir İspanyol gencinin gitarından çıkan ezgilerle kendinizden geçiyorsanız tam olarak Barselona’dasınız demektir. Muhteşem tarihi, görkemli binaları, enfes mutfağı ve dünyaca ünlü plajlarıyla Barselona, romantik duyguların en uçlarda yaşanılacağı şehirlerden. Üstelik bir çift olarak Barselona’ya gitmek zorunda değilsiniz. Yaz aşklarıyla ünlü olan Akdeniz’den oldukça etkilenmiş olan Barselona’da başlayan aşkların mutlu sonla bitme olasılığı oldukça yüksekmiş. Şehrin romantik ruhundan kaynaklanıyor olsa gerek. Eğer şanslıysanız, el ele Barselona sokaklarında yürürken yaz yağmuruna dahi yakalanabilirsiniz.

RomaRoma
Aziz Valentine’ı tanır mısınız? Hani şu Happy Valentine’s Day’deki Valentine. Roma’da yaşamış bir din adamı olan Aziz Valentine’a hediye edilmiş bir günmüş meğer sevgililer günü. Sadece bunu bilmek sanırız yeterlidir. Roma’nın ne denli romantik bir şehir olduğunu anlamak için. Bu şehrin en büyük avantajı, gezip görmeniz gereken yerlerin tamamının birbirine yürüme mesafesinde olması. Bu tarih ve estetik dolu yapılar arasında sevgilinizin elini tutarak yürüyeceğiniz çok fazla zamanınızın olacağı anlamına geliyor. Bu duraklardan birinin de ünlü Aşk Çeşmesi olduğunu unutmayın.

Venedik
Aşık olmak ile şehrin dar sokaklarında kaybolmak arasında derin bir ilişki olduğunu düşünüyoruz. Yoksa tüm romantik şehirlerin ortak noktası nasıl böyle bir şey olabilir ki? Tüm İtalyan şehirleri gibi Venedik’te de en rahat bulunabilecek şey kaybolmaya müsait labirent şeklindeki dar sokaklar. Tabii ki Venedik’in en romantik tarafı bu değil. Batmakta olan bir yüzen şehirdir Venedik. Kiralayacağınız gondol ile bu şehrin üzerinde yüzmek, ışıklandırılmış köprülerin altından geçerken şarabınızı yudumlamak ve hafif hafif arka sokaklardan yayılan İtalyan ezgilerine kulak vermek. Bundan daha romantik ne olabilir ki?

Santorini
santoriniSantorini, Yunan adalarının incisi, Ege Denizi’nin en gözde adalarından birisidir. Türkiye’ye yakın olması sebebiyle kısa zamanlı bir kaçış noktası. Aynı zamanda harika manzaraları ile romantik bir tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez adreslerindendir. Mavi kubbeli otantik ada evleri, Caldera manzarasına hakim butik oteller bulunmaktadır. Sahili bir uçurumun altında olduğundan dolayı, bu bölgedeki otellerin hepsinde havuz bulunuyor. Öte yandan bazı oteller, sizin için balkonda jakuzi keyfi bile sunabiliyor.

Viyana
Avusturya’nın başkenti Viyana, dansın aşk hali valsin doğduğu yerdir. Hem tarihi dokusu, hem eğlence hayatı, hem de alışveriş konusunda üst sıralarda yer alması sebebiyle Viyana, romantik bir balayı geçirmek isteyen çiftler için ideal seçimlerden birisi olabilir. Balolar, konserler, pastaneler kenti olan Viyana’da huzuru bulacağınız kesin.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi