Kadıköy Guide

Red Bull Art Around, bu yıl Kadıköy Moda’da

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Red Bull Art Around, bu yıl Kadıköy Moda’da

Red Bull Art Around, bu yıl Kadıköy Moda’da

Kolektif mimarlık ekibi Plankton Project, Çırak Berber Dükkanı'ndaRed Bull Art Around projesi ikinci senesinde şehrin Anadolu Yakasına geçiyor. Moda semtinin zengin tarihine, ev sahipliği yaptığı farklı yaşam biçimlerine ve genç ruhuna atıfta bulunan sergi, on iki gün boyunca Moda’daki çatlaklardan, açık kapılardan ve kullanılmayan kıyı köşe mekanlarından yararlanarak izleyicilerin ve semt sakinlerinin yürüyüş rotasına ve gündelik hayatına sızma niyetinde.

Amira Akbıyıkoğlu’nun küratörlüğünü yaptığı Red Bull Art Around kapsamında Berk Çakmakçı, Cem Dinlenmiş (Göksu Gül ve Cihan Kılıç ile), Esk Reyn, Hacer Kıroğlu, Hera Büyüktaşçıyan, İrem Günaydın, Lara Ögel, Nihat Karataşlı, Onur Atay, Özge Topçu ve Plankton Project’in farklı medyumlarla ürettikleri eserler semtin geçmişi, bugünü ve geleceği ile diyaloga giriyor.

Red Bull Art Around Moda, keşifçi bir tavırla sessizliği kırmayı, unutulmaya yüz tutanı hatırlatmayı ve semtin içine işlemeyi amaçlıyor.

Programı aşağıdaki listede ve sondaki haritada görebilirsiniz:

1. Çırak Berber Dükkanı
Plankton Project’in MAKARA’sı, mahallenin popüler berberi Çırak’ın önünde soluklanmak isteyenleri bekliyor.

2. Mühürdar Caddesi Kaldırımları
Onur Atay, Mühürdar kaldırımlarında Cumhuriyet’in ilk yıllarına atıfta bulunan bir mimari bellek çalışmasıyla yer alıyor.

3. Kısmet Çiçekevi
Kısmet Çiçekevi’ni ziyaret edenler, Berk Çakmakçı’nın ses yerleştirmesi ile karşılaşacaklar.

4. Başar Sokak
Başar Sokak’taki çatlaktan bir ışıltı çıktığını görenler şaşırmasın. Lara Ögel bu çatlağı Doğu felsefesinden kintsugi geleneğine uygun bir biçimde doldurdu.

5. Moda Parkı
Çeşitli reklam afişlerinin asıldığı elektrik direkleri Red Bull Art Around Moda’da İrem Günaydın’ın avuç içi tasvirleri işlediği flamalarla donatılacak.

6. Dün
Şu aralar ünü kulaktan kulağa yayılan Dün’e ise Özge Topçu’nun Sahip Çıkmaya Gelince Yoksunuz adlı eseri yerleştirildi.

7. Wunder
Hacer Kıroğlu’nun kara kalem çizimlerini görmek için de Wunder’in yolunu tutmak gerekiyor.

8. All Saints Kilisesi
Moda’nın görkemli kilisesi Hera Büyüktaşçıyan’ın işine ev sahipliği yapacak. Büyüktaşçıyan kilisenin vitrayları üzerine çalıştı.

9. Bant Mag. Mekan
Cem Dinlemiş’in sanat ve çizerliği bir araya getiren kartpostal projesi ise Bant Mag.’ın bahçesinde olacak.

10. Brunelle
Etkinliğin açılış partisi ve yan etkinliklerine ev sahibi olacak Brunelle’in dış cephesinde Esk Reyn imzalı bir mural ile karşılaşacağız.

11. Saint Joseph Tesisleri
Tesislere ait havuzda Nihat Karataşlı, Yuva isimli yerleştirmesiyle yer alacak.

redbull art around moda harita

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi