Kadıköy Guide

Mezuniyet Balosu Elbisesi Nasıl Seçilir?

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Mezuniyet Balosu Elbisesi Nasıl Seçilir?

Mezuniyet Balosu Elbisesi Nasıl Seçilir?

Yaz tatili telaşlarının başladığı, nişan ve düğünlerin arttığı bu mevsimde bir başka heyecan da mezuniyet baloları! Nerede yapılacak, nasıl geçecek ama en önemlisi ne giyilecek? Neredeyse mezuniyet heyecanı önüne geçen bu soru, hem kız, hem de erkek öğrenciler için yeteri kadar önem taşımakta. Kızlar gecenin en şık kızı olmak isterken, erkekler en karizmatiği olmak için birbirleriyle yarışacaklar. Bu güzel ve özel gecenin elbise seçiminde yardımcı olmak için, sizin için derledik.

Nasıl bir elbise
Mezuniyet elbisesi seçiminde, karakterinizi, kişiliğinizi yansıtan bir elbise seçmeniz önerilir. İddialı bir kişiliğe mi sahipsiniz yoksa daha sakin bir mizacınız var, sadelikten mi hoşlanıyorsunuz ? Elbisenizi de buna uygun seçmeniz, sizi kıyafetinizle daha uyumlu kılacaktır. Daha sonra da severek giyebileceğiniz bir elbise seçerseniz, başka davetlerde de giyebilirsiniz.

Alışverişe erkenden başlayın
‘’Erken kalkan, yol alır’’. Alışveriniz için yeterli zamana sahip olduğunuzda, seçimlerinizi baskı altında kalmadan, daha rahat yaparsınız. Aklınızdaki modeli bulmak ya da modeller içinden seçim yapmak için daha çok vaktiniz olur. Ayrıca istediğiniz elbiseyi ya da takımı diktirebilirsiniz.

1Ön Araştırma Yapın
Düşündüğünüz modeli, rengi seçmek, hayalinizdeki kıyafeti bulabilmek için, önceden araştırma yapmak oldukça faydalı olacaktır. Bunun için ilgili internet sitelerinden yardım alabilirsiniz. Ayrıca gidilecek yer ve mekanların listesini de bu şekilde planlayabilirsiniz. Bu sayede hem zamanınızı etkin kullanabilir, hem de daha çok kıyafet denemiş olursunuz.

Zevkine güvendiğiniz kişilerden fikir alın
Kıyafet seçimi yaparken yakın arkadaşlarınızdan, ailenizden fikir almak, seçtiğiniz elbiseler konusunda tartışmak , size bu konuda yine oldukça faydalı olacaktır. Sizi iyi tanıyan, zevkine güvendiğiniz kişilerden fikir almanız, belki de yanlış bir seçimden sizi koruyacaktır.

Mezuniyet balosunun yapılacağı mekana uygun bir kıyafet seçin
Mezuniyet kıyafeti seçimi konusunda, dikkat etmeniz gereken konulardan biri de, balonun nerede yapılacağıdır. Okul salonunda düzenlenecek bir baloda, daha rahat, modern elbiseler seçilmelidir. Otel ya da restaurant gibi daha şık mekanlarda yapılacaksa, daha klasik modeller seçilebilir.

2Uzun ve hareketli bir geceye hazır olun
İster iddialı, ister sade, giyeceğiniz kıyafetin vücut tipinize uygun ve kullanışlı olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Özellikle ayakkabı seçimlerinizde topuklu olsun, olmasın, rahatlığı tercih etmelisiniz. Çünkü mezuniyet baloları sakin başlasa da, ilerleyen saatlerde eğlencenin dozu artacak ve belki de gece sonuna kadar hiç oturmayacaksınız.


Saç, makyaj ve aksesuar detaylarına dikkat
Kıyafetinizi seçtikten sonra, saçınızı ve makyajınızı, kıyafetine uygun bir şekilde yapmalısınız. Mükemmel görünmek için, kıyafetinize gösterdiğiniz özeni, küpe, kolye, çanta, saat gibi aksesuarlara da göstermeniz gerekiyor.
Kıyafetiniz nasıl olursa olsun, daha da önemli olan mezuniyet gecenizde bol bol eğlenmek. Yıllardır verdiğiniz emeklerin karşılığı olan mezuniyet gecenizde arkadaşlarınızla bolca eğlenin; tadını çıkarın. Unutmayın, siz bunu hak ettiniz! Mutlu mezuniyetler dileriz.

 

Bölgemizde bu özel gece için abiye kıyafet seçebileceğiniz mekanlardan seçtiklerimizi aşağıda bulabilirsiniz: 

Esra Özcan Moda Evi
Adres: Söğütlüçeşme Cad. Caferağa Mah. Çamlıoğlu Apt. No: 79/8 Kat: 2 / Kadıköy
Tel: 0 (216) 700 23 46
Dergimiz aracılığıyla gidildiğinde %15 indirim kazanıyorsunuz.

Miss Milanda
Adres: Anadolu Hisarı Göksu Evleri Karanfil Sok. B:264 B Villa / Kavacık
Tel: 0 (532) 715 45 01 – 0 (530) 066 45 27
Bütün abiyelerde %20 -%30 indirim var.

İdil Abiye
Adres: İskele Cad. Caddebostan mah. Ata Apt. No: 5/A34854 / Ataşehir
Tel: 0 (216) 3639745

Aprel Abiye
Adres: Bahariye Cad. Opera Onur Pasajı Kat: 2 No: 221/222 / Kadıköy
Tel: 0 (216) 347 01 96
Outlet imkanı var.

Lara Abiye
Adres: Kuşdili cad. No:19/2 Kadıköy
Tel: 0 (216) 347 66 00

Birsen Moda Evi
Adres: Söğütlüçeşme Cad. Aranan Yavuztürk Sok. No: 35 / Kadıköy
Tel: 0 (216) 338 06 96 – 0 (216) 449 43 84

Oleg Cassini
Adres: Bağdat Cad. No:346 Yaprak Apt. D:2 / Erenköy
Tel: 0 (216) 385 88 99

 Herry
Adres: Palladium AVM. Barbaros Mah. Halk Cad. No: 6 / Ataşehir
Tel: 0 (216) 663 18 29

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi