Kadıköy Guide

Kartalkaya ’da Kış Masalı

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Kartalkaya ’da Kış Masalı

Kartalkaya ’da Kış Masalı

Uluslararası standartlarda kayak pistleri ve konforlu otelleriyle kış turizminin yıldızı Kartalkaya, İstanbul’a olan yakınlığıyla cazip bir seçenek.

Bolu sınırları içerisinde bulunan, donanımlı mekanik tesisleri, modern otelleri ve çeşitli kış sporlarına elverişli pistleriyle dikkat çeken kayak merkezi Kartalkaya; doğanın kusursuz güzelliğini konforla buluşturan keyifli bir kış turizm bölgesi. Karla örtülü dev bir oyun parkını anımsatan Kartalkaya, kış turizminde yoğun bir talep görüyor.

Bölge, adını sadece kartalların barındığı yolu izi olmayan bir dağ başı olması nedeniyle almıştır. Kış turizmi talebini karşılamakta güçlük çeken Uludağ Kayak Merkezi’ne alternatif olarak kurulan merkeze Kartalkaya adı verilmiş.

kartalkaya ataşehir guide 4 kartalkaya ataşehir guide 3

Dünya Standartlarında Kayak Merkezi

Kartalkaya; dünya standartlarında mekanik tesisleri, modern otelleri ve donanımlı pistleriyle Türkiye’nin önde gelen kış sporları merkezlerinden biridir.

İstanbul’a yakınlığı sebebiyle büyük ilgi gören Kartalkaya; kış sporları için ideal iklim özellikleri, yüksek kar kalitesi ve bakir doğasıyla benzerlerinden ayrılmaktadır. Sert kuzey rüzgarlarından çam ormanlarıyla kaplı korunaklı yamaçları sayesinde etkilenmeyen kayak merkezinde, uzun süre kuru kalmayı başarabilen kar tanecikleri, kış sporları için elverişli bir zemin oluşturmaktadır.

Bölgede; kayak, snowboard, kızak, paintball ve motor safariye uygun pistler yer almaktadır. Her seviye kayakçıya uygun, büyüleyici bir manzaraya tanıklık edebileceğiniz pist seçenekleri mevcuttur. Deneyimli kayakçılara aşağı inildikçe dikleşen Siyah Pist, orta seviyedekilere  Çanak Pist hitap etmektedir. Zaman zaman kayakçılar için risk oluşturan yoğun sise karşı tüm önlemler alınmıştır. Profesyonel arama kurtarma ekibinin yanı sıra, sağlık uzmanları gün boyu görevinin başında beklemektedir. Ayrıca bu pistlerde snowboard için özel parkurlar da vardır. Kartalkaya, snowboard konusunda da Anadolu’daki en iyi merkezlerden biridir. Her türlü ekipman imkânı uygun ödeme koşullarıyla sunulmaktadır. Merkezde her türlü kayak ekipmanını kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. Ayrıca isteyene eğitim alma şansı bile var. Kayak derslerinde gruplara indirim imkanı sağlanmaktadır.

Kış aylarında bembeyaz bir örtüyle kaplanan yamaçların seyir keyfi yüksek. Bölgenin manzaralı vadilerinde dört mevsim yamaç paraşütü yapılabiliyor.

kartalkaya ataşehir guide 1 kartalkaya ataşehir guide

Dağda Konforu Yakalamak

Kartalkaya’da hizmet veren yıldızlı dağ otelleri, konuklarına birinci sınıf konfor vaat ediyor. Kapalı yüzme havuzu, sauna, restoran, kafe, şömine, spor salonu, kayak ve snowboard okulu bölge otellerinin sunduğu imkanlar arasında. Kartalkaya’da bulunan  oteller misafirlerine birinci sınıf hizmet vaat etmektedir. Kapalı yüzme havuzundan sinema salonuna, dünya mutfaklarından yöresel lezzetlere, şömineli restoranlardan dağ manzaralı odalara… Her türlü konfor otellerin sağladığı ayrıcalıklar arasındadır.

Pistlerin çoğu yüzünü otellere dönmüş durumdadır. Otel müşterileri pistlerden ücretsiz ve sınırsız olarak yararlanabilmektedir. Gündüzleri, bembeyaz kar örtüsünden yansıyan güneş ışıklarıyla ışıl ışıl yıkanan Kartalkaya, akşam olduğunda göz kamaştırıcı bir güzelliğe bürünüyor ve huzurlu bir sessizliğe gömülüyor. Ayrıca aydınlatılan pistler sayesinde geceleri de kayak yapma imkanı sunuluyor.

Sporla ve adrenalinle dolu geçecek bir güne hazırlık için Kartalkaya otellerinde sunulan köy kahvaltısı adeta bir enerji deposu gibi. Gün sonunda ise şömine başında sevdiklerinizle keyifli bir yemek yiyebilir ya da otellerin düzenlediği akşam aktivitelerinden birine katılabilirsiniz.

Daha ekonomik konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Bunun  için Kartalkaya’ya yaklaşık 8 -10 kilometre uzaklıktaki yaylalarda bulunan dağ pansiyonu seçenekleri değerlendirilebilir.

Yolculuk

Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 38, Ankara – İstanbul karayoluna 28 kilometre uzaklıktadır. Kartalkaya’ya ulaşmanın en pratik yolu, Ankara’ya uçup karayolu ile Bolu’ya geçmektir. Ankara Esenboğa Havaalanı ile Bolu arası ise yaklaşık 200 kilometre Kartalkaya otelleri, Bolu’dan kayak merkezine transfer hizmeti de sunulmaktadır. 45 kilometrelik Bolu – Kartalkaya yolu kışın en sert günlerinde dahi açık tutulmaktadır.

Kış bitmeden siz de efsane dağın keyfini çıkarın.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi