Kadıköy Guide

Kadıköy Barlar Sokağı: Kadife Sokak

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Kadıköy Barlar Sokağı: Kadife Sokak

Kadıköy Barlar Sokağı: Kadife Sokak

Her sokağıyla her mekanıyla bizi büyüleyen Kadıköy’ün bu sayımızda Kadife Sokağı’nı namı diğer Barlar Sokağı kaleme alıyoruz.

Her zevke hitap eden Kadıköy’ün izlerini Kadife Sokakta da görmek mümkün. Barlar Sokağı’nda mekan tercihi açısından seçeneğiniz oldukça fazla. Zevkinize uygun mekanlarda vakit geçirme imkanı sağlayan bu sokakta; rock müzikten caz müziğe, tiyatroyla ilgilenenden takı tasarlayana, resim yapandan gitar çalana her insana uygun noktalar var. Kısacası Kadife Sokak, her şeyden ve herkesten biraz barındırıyor. 

Genellikle gençlerin uğrak yeri olarak bilinen bu sokakta günümüzde her yaştan insanın da ilgisini çekecek adresler bulunuyor. Soğuk günlerde içinizi ısıtan müziklere yer veren bu mekanlar, yaz aylarında bahçelere hatta sokaklara taşıyor.

Pek çoğumuzun yolunun düştüğü, adını Kadife ya da Barlar Sokağı olarak bildiğimiz bu sokakta hangi mekanları tercih edebiliriz diye düşünüyorsanız? Size özel hazırladığımız bu sokağın ilgi odağı mekanlarının yer aldığı listemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Buddha

buddha-300x140

Sokağın canlı müzik yapan, uzun yıllardır hemen hemen aynı rock cover gruplarının çıktığı mekandır. Mekanla adeta bütünleşmiş gruplarıyla müdavimlerine haftanın belirli günlerinde müzik ziyafeti sunuyor.

Adres: Kadife Sokak, No: 14 Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 345 87 98

Karga

karga

Kadıköy Kadife sokağın en sevilen barlarından Karga sadece bar olarak değil, kültür-sanat merkezi olarak da sokağın tanınmış mekanı. Sergiler, film gösterimleri vs yapılan mekan bu sokakta ilk açılandandır. Mistik bir dekorasyona hakim bu barda kendinizi bir şatonun içinde hissedebilirsiniz. Etkinlikleri, müzikleri, mimarisi ve özel dergileri olan Kargamecmua ile farklılığını yansıtıyor.

Adres: Kadife Sok. No: 16 Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 449 17 25

Masal Evi

msaal evi

Masal Evi Kadıköy Kadife Sokağın eski ve özel mekanlarındandır. Mekan olarak eski orijinal bir Rum evi kullanılmıştır. Mekan 3 katlıdır. Mekan dekorasyonuyla oldukça dikkat çekiyor. Adından da anlaşılacağı üzere bu masalsı evin duvarlarında evin eski sahibinden kalma resimler, yine eskiye ait gazete sayfaları bulunmakta. Ev dokusunu yansıtan mekanın iç dekorasyonunda rahatlığa özen gösterilmiş. Şömine ve sobanın birlikteliği içinizi ısıtacak. Nostaljik bir atmosferde müzik dinletisi eşliğinde hoşça vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktaları arasında.

Adres: Caferağa Mah. Kadife Sok. No:19 Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 418 27 53

 Arka Oda

arka oda

Sempatik bir isme sahip bu mekan gerçekten de adı gibi. Dekorasyonu, ortamı, sıcaklığıyla evinizin arka odası… İçerisinde bordonun hakim olduğu bu mekan; Vintage koltukları ile insana adeta odasındaymışçasına oturdukça oturmak hissi yaratıyor. Bu mekanın konser programı da oldukça yoğun.

Adres: Kadife Sokak No:18/A Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 418 02 77

Liman Kahvesi

liman kah

Sokakta dekorasyonu ile ilgi odağı olan bu mekanda kendinizi adeta şehir hatları vapurunun içinde hissedebilirsiniz. 100 yıllık gemilere arkadaşlık etmiş aksesuarların kullanıldığı mekan; eğlenceli partilere, eşsiz kokteyllere, yarışmalara ve kültürel aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

Adres: Kadife Sok. No:37 Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 349 98 18

Hera

hera

Kadife sokağın en genç üyelerindendir. Geniş ve ferah dekorasyonu ile dikkat çeken mekanda duvarları süsleyen ve her ay değişen  resim, fotoğraf ve grafik sergileri düzenleniyor. Ayrıca her gün farklı bir dj’in hazırladığı programlara eşlik etmenizde burada mümkün.

Adres: Kadife Sok. No:10 Kadıköy/istanbul

Tel: 216 346 04 13


Dunia

dunia

Kadıköy’ün en önemli müzik merkezlerinden olan Dunia’da; caz, avantgarde, elektronik ve birçok yeni tür müziğin dj, konser ve performanslarını bulabilirsiniz. Ayrıca mekanda sergi ve panellere de sıklıkla rastlayabilirsiniz.

Adres: Kadife Sok. No:19 Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 336 75 05

Living Room

livingroo

Sokağın en yeni yüzü Living Room; eğlenceyi sanatla harmanlayan bir mekan. Bu sofistike mekan, tıpkı adı gibi size ev sıcaklığı sunuyor. Burada keyifli bir müzik eşliğinde kitap okumanın yanı sıra çılgın Latin partilerine de katılma imkanınız var. Ayrıca mekanda stand-up gösterileri de düzenlenmekte.

Adres: Arayıcıbaşı sok. No:9 Kat:1 Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 405 24 04

Stereogun

streo

Bu mekanda sokağın yenilerinden. Yeni bir mekan olmasına karşılık alternatif müzik severlerin önemli duraklarından. Sıradışı DJ performansları, özel video gösterimleri ve radyo geceleri ile sokağın önemli noktalarından.

Adres: Kadife Sok. 10/3 Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 346 04 13 

Bay Yengeç

yengeç bay

Adını çizgi kahramandan mı aldı bilinmez ancak sokağın eski mekanlarındandır. Rock’n Roll temasının işlendiği mekan dekorasyonu ile ilgi çekiyor. Ayrıca leziz yemekleri ile de sokağın vazgeçilmezlerinden.

Adres: Sakızgülü Sok. No:10/A Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 414 13 05

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi