Kadıköy Guide

İstanbul’daki En İyi 10 Yürüyüş Parkuru

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

İstanbul’daki En İyi 10 Yürüyüş Parkuru

İstanbul’daki En İyi 10 Yürüyüş Parkuru

Şehrin stresinden arınmanın yanı sıra sporda yapmak istiyorsanız yürüyüş en ideal aktivite. Peki İstanbul’da nerede yürüyüş yapabileceğinize dair bir fikriniz var mı? Bu yazımızda size yardımcı olacak bir liste hazırladık. Gelin yazımızın devamını okuyup, kalabalık İstanbul’da size sakinlik ve huzur verecek yürüyüş rotalarını yakından tanıyalım.

Adalar

adalar

Açık havada yürüyüş yaparak kendinizi iyi hissedebileceğiniz yerlerin başında gelen Adalar, havası ile insanı stresinden arındırıp hafifletir. Özellikle Büyükada ve Kınalıada yürüyüş için ideal. Büyükada’nın ormanlık alanlarında müthiş manzaraya karşı doğayla baş başa yürüyüş yaparken size eşlik eden fayton ve bisikletlilerlere de sıklıkla rastlayabilirsiniz.

Balat – Fener

Balat Fener ataşehir guide

Atatürk ve Haliç köprüleri arasında kalan bu yol, tarihi atmosferiyle size ne kadar süredir yürüyüş yaptığınızı unutturacak bir güzelliğe sahip. Yol üstünde verebileceğiniz banklar da mevcut.

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı ataşehir guide

Şehirden biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerin doğa yürüyüşleri için özellikle hafta sonları buluştuğu bu orman; göl etrafında yeşilin her tonunu barındıran ağaçlarla bezeli yedi kilometrelik yürüyüş parkuru ile tercih ediliyor.

Beşiktaş – İstinye

Beşiktaş İstinye ataşehir guide

Yanı başınızdaki trafiği bile görmezden gelebileceğiniz kadar güzel bir manzaraya sahip bu hat yürüyüş yaparken deniz havası da alma fırsatı tanıyor.

Fenerbahçe – Bostancı

Fenerbahçe Bostancı ataşehir guide

Anadolu yakasındakilerin favori yürüyüş rotası olan bu hat; Fenerbahçe Orduevi’nden başlayıp Bostancı’ya dek keyifli bir sahil yolu. Yeşil, deniz ve adalar üçlemesini sunan bu rotada yürüyüşünüze mola verip dinlenebileceğiniz mekanlar da var.

Dragos Sahili

Dragos Sahili ataşehir guide

Adalar manzarası ile denizin mavisine doyabileceğiniz bu güzergah adeta ikinci bir boğaz. Oyun alanlarından, yürüyüş parkurlarına kadar bu sahil tam bir sosyal yaşam alanı.

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu ataşehir guide

Rengarenk çiçekler arasında ve kuş cıvıltıları eşliğinde yemyeşil bu koruda yürüyüş yapmak oldukça keyifli. İster hafta içi, ister hafta sonu bu koru yürüyüş için her zaman ideal bir rota.

İstinye – Tarabya

tarabya sahil ataşehir guide

Bir yanınızda Boğaz’ın mavisi, diğer yanınızda leb-i derya yalıların bulunduğu bu rota ünlüler tarafından da oldukça tercih ediliyor.

Maçka Parkı

maçka parkı ataşehir guide

Şehrin göbeğinde cenneti andıran bu park, özellikle Nişantaşı ve çevresinde oturanlar tarafından tercih edilse de hafta sonları şehrin farklı noktalarından da yürüyüş yapmak için gelen ziyaretçileri ağrılıyor.

Yeşilköy Sahili

yeşilköy sahili ataşehir guide

Yeşilköy’de yürüyüş için iki alternatif mevcut. Biri balıkçıların olduğu sahil yolu. Diğeri ise Aqua Florya’ya uzanan yol. Hangi alternatifi tercih ederseniz edin, Yeşilköy’de yürüyüş yapmak eminiz ki size huzur verecek.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi