Kadıköy Guide

İstanbul’a Yakın Yürüyüş Rotaları

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

İstanbul’a Yakın Yürüyüş Rotaları

İstanbul’a Yakın Yürüyüş Rotaları

Şehrin stresinden arınmanın yanı sıra sporda yapmak istiyorsanız yürüyüş en ideal aktivite. Peki İstanbul’a yakın yürüyüş yapabileceğiniz rotalara dair bir fikriniz var mı? Bu yazımızda size yardımcı olacak bir liste hazırladık. Gelin yazımızın devamını okuyup, kalabalık İstanbul’da size sakinlik ve huzur verecek İstanbul’a yakın olan yürüyüş rotalarını yakından tanıyalım.

Delmece Yaylası – Erikli Şelaleleri

Delmece Yaylası Erikli Şelaleleri ataşehir guide

Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlıdır. Parkura genelde Teşvikiye Köyü’nden başlanmaktadır. Yayla havasının ardından Şelale ile noktalayabileceğiniz bu rotada yürüyüş oldukça keyiflidir.

Sülüklü Göl

Sülüklü göl ATAŞEHİR GUİDE

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde ve Kuşkavağı sınırları içinde bulunmaktadır. Gölün çevresinde eşsiz doğa manzarasına karşı yürüyüş yaparken bu anı ölümsüzleştirmek için güzel fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Ballıkayalar

Ballıkayalar ATAŞEHİR GUİDE

Kocaeli Gebze sınırları içinde yer alıyor. Yürüyüş için ideal bir rota olması haricinde bölge; kaya tırmanış bahçesi olarak da kullanılıyor ve çadır kampı da yapılabiliyor.

Aytepe

AYTEPE ATAŞEHİR GUİDE

İzmit Yuvacık bölgesindedir. Tertemiz havada yaptığınız doğa yürüyüşü ile ciğerlerinizi ödüllendirirken ardından mangal yaparak midenizi de ödüllendirebilirsiniz.

Dupnisa Mağarası

Dupnisa Mağarası ATAŞEHİR GUİDE

Kırklareli Demirköy ilçesindedir.Yürüyüşe Pınarhisar’dan başlayabilir ve Istıranca ormanları içinde bol oksijenli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Mağaranın önünde bulunan derede mola verip birşeyler de atıştırabilirsiniz.

 

Eskiyayla Melekşeoruç ATAŞEHİR GUİDE

Sakarya Pamukova ilçesinde bulunmaktadır. Eskiyayla Köyü’nden yürüyüşe başlayıp Melekşeoruç Köyü’ne kadar yürüyebileceğini bu rotada doğanın tüm renklerini görebilirsiniz.

Polonezköy

Polonezköy ATAŞEHİR GUİDE

Bölgeyi hiç bilmeyen biri bile rahatlıkla yolunu bulabilir çünkü yürüyüş parkuru tabelalarla belirlenmiş. Yürüyüşünüzü sonlandırıp evinize dönerken yol kenarındaki satıcılardan dağ çileği almanızı da tavsiye ederiz.

Mona Petra Kayalıkları

Mona Petra Kayalıkları ATAŞEHİR GUİDE

Kırklareli Istıranca Ormanlarındadır. Uçsuz bucaksız bu manzaraya yürüyüş yaparken hayran kalacaksınız. İlginç ismini bölgede yaşayan bir eşkiyadan alan Mona Petra kimi kaynaklarda “Masal Ormanları” olarak da geçmektedir.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi