Kadıköy Guide

Hobi Kursları

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Hobi Kursları

Hobi Kursları

Hep yapmak istediğimiz ama farklı meslek yollarında yürümek zorunda kaldığımız için ihmal ettiğimiz tutkularımızı; henüz tutku olmasa da meraklarımızı, ilginç bulduğumuz konuları hobimiz yapmamak için hiçbir neden yok. Günlük rutin sonrası yorgun hissediyor ve bir hobinin sizi daha çok yoracağından korkuyorsanız, korkmayın; insan yaparken mutlu olduğu şeyin yorgunluğundan ayrı bir zevk alır. Bir şeyler öğrenmek, üretmek ve başarmak ile birlikte gelen tatmin duygusu; hem yorgunluklarınızı alacak, hem stres düzeyinizi düşürecektir. Gün ya da hafta sonunda hobiniz ile kavuşacağınız anı beklerken, günlük rutininiz bile size daha zevkli gelecek; gıcık ofis arkadaşlarınıza daha kolay tahammül edebildiğinizi fark edeceksiniz.

Size ilham vermesi için bölgemizden bazı hobi kursları seçtik. Aradığınız hobi bunlardan biri ise hemen gidip yerinde inceleyin, bilgi alın. O heyecanın sizi nasıl kavradığını daha kapıdan girerken göreceksiniz.

Yetişkinler İçin Seramik Kursu
Seramik 2Seramik çamuruna dokunarak rahatlayacaksınız. Günlük yaşam kaygılarından bir süreliğine uzaklaşacaksınız. Sanatın büyülü ve yaratıcı dünyası size farklı bakış açıları kazandıracak. Çamuru elle şekillendireceksiniz. Eviniz, bahçeniz ve dostlarınız için aksesuarları kendi ellerinizle yapacaksınız. Dersler, tercihe göre hafta içi ya da hafta sonu yapılabilmektedir.

 

Mum Yapımı Atölyesi
Mum 1Çocuklar ve yetişkinlere kendi mumlarını yapabilecekler. Keyifle ve neşeyle mumlarınızı yapıp “bunu ben yaptım” demenin hazzını yaşatıyor. Hamuruna sevgi ve emeğinizi kattığınız, yaratıcılığınızla biçimlendirdiğiniz mumları üretme fırsatı yakalayacaksınız. Günlük yaşamın koşturmacasından biraz kendinizi sıyırıp üretmenin, üretirken stres atmanın keyfini yaşayın. Mum yaparken hayal kurun, neşelenin eğlenin! Mis kokan aromalarıyla rengarenk mumları kendi ellerinizle ortaya çıkarabileceksiniz.

 

 


Teraryum Atölyesi
Teraryum 1Gündelik hayatın koşuşturmacasına bir mola vermek isteyen meraklıları, Teraryum ile tanışın. El emeği göz nuru tabirinin hakkını verecek bir çalışma evinizin baş köşesini süsleyecek, içinizden geldiği gibi tasarladığınız bir teraryuma sahip olacaksınız. Cam fanusların içerisine kendi zevkinize göre dizayn ettiğiniz süs bitkileriyle hazırlanan bir objedir. Kullandığınız alanda güzel enerji yayacakgöze hitap edecek süs eşyası yerinede geçer.

 

 

Sabun Yapım Atölyesi
Sabun 3Kendi sabununuzu kendiniz yapın! Sabun Yapım Atölyesi’ne katılarak sabun yapmanın inceliklerini öğrenebilir, kendinize ve sevdiklerinize hediye etmek için istediğiniz koku, renk ve şekilde sabunlar yapabilirsiniz. Artık hazır sabun satın almak yerine kokularını, renklerini ve şekillerini kendiniz harmanlayacağınız sabunlar üretebilir ve böylece yeni bir hobi edinebilirsiniz. Sabun Yapım Atölyesi her yaştan meraklıya açıktır. Sabun Yapım Atölyesi’nde teorik anlatım ve pratik uygulamalara yer verilmektedir.

 

 

 

 

 

Aşçılık Kursu
Aşçılık Kursu 3Profesyoneller ve amatörler kendilerini geliştirecek yeni bilgiler edinebilecekler. Keyifli bir kaçamak yaşamak ya da hayallerindeki mutfaklarda çalışmak isteyenlere şefliğe giden yolda hem bilgi hemde deneyim oluyor. Profesyonel aşçılık, profesyonel pasta ve ekmekçilik için eğitim mutfakları, özel makarna ve çikolata atölye sınıfı bulunuyor. Ayrıca yemek yapmayı seven amatör ve kurumsal ekiplere yönelik etkinlikler de oluyor. Yeni lezzetleri keşfederken eğleneceğiniz bir fırsat aşçılık kursları.

Cam ve Seramik Kursu
Cam kursuCam atölyesinin sıcak aile ortamı eşliğinde hem büyükler, hem de minikler için düşünülmüş camla tanışma atölyelerine katılabilirsiniz. Cam füzyon tekniğinde camın nasıl kesilerek şekil aldığını öğrenecek ve bunu yaparken çizdiğiniz bir desenin elinizden nasıl cama dönüştüğünü göreceksiniz. Renkli cam plakaların kesilerek şekillendirilmesi ile hayalinizdeki bir panoyu, tabağı veya bir takıyı camdan yapabilirsiniz.

 

Bahçecilik Kursu
Temiz havada bir bahçe işleri ile uğraşmak size kendinizi oldukça iyi hissettirecektir. Bu hobinin oldukça faydalı olduğunu da söyleyebiliriz. Sağlıklı, en doğalından, organik sebzeler yetiştirerek kendi sağlığınıza da katkı sağlayabilirsiniz. Bahçecilik için bir alanınız olmayabilir, evinizin balkonuna çiçek, sebze ekerek bu hobiyi böylece gerçekleştirebilirsiniz. Toprak üzerinizde olan negatif enerjiyi, elektriği yok eder.

 

Fotoğrafçılık Kursu
Fotografcilik 2Bu hobi için profesyonel olmak zorunda değilsiniz. Bir fotoğraf makinesi ile yaşamdan kareler yakalayıp hayatınızda hiç farkında olmadığınız şeylerin farkına varabilirsiniz. Daha sonra bu fotoğrafları size özel bir alanda toplayabilirsiniz. Bu hobiyi profesyonel olarak gerçekleştirmek isterseniz internette bulunan ya da halk eğitim merkezlerinin hazırladığı ücretsiz kurslara da katılabilirsiniz. Bu hobi sayesinde dağ, tepe, deniz, orman tırmanın ve gezin. Doğadaki, insanlardaki güzelliklerin farkına varın.

 

Müzik Kursu
Çok eski zamanlardan beri müzik yardımıyla hastalıklar tedavi edilirdi. Bu durumun tesadüften ibaret olmadığı gerçek. Hangimiz müzik dinlediğimiz zaman gevşemiyoruz ki? En stresli olduğunuz anlarda en sevdiğiniz müziği dinleyin, ruhunuzu rahatlatan, ferahlatan, sakinleştiren huzur dolu bir parçayı gözlerinizi kapatın ve sadece dinleyin kendinizi önceki zamana göre kat kat iyi hissedeceksiniz. Bir müzik aleti çalma hobisini edinmek de strese karşı kendimizi güçlendirmenin en iyi yoludur. Piyano, gitar, keman gibi müzik aletlerini çalmayı öğrenmek, dünyanın strese karşı en etkin hobilerinden kabul edilir.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi