Kadıköy Guide

Genital Estetik

 Haberler
 • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
 • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
 • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
 • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
 • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Genital Estetik

Genital Estetik

Ülkemizde Genital Estetik ile ilgili ilk kongre Nisan 2011 de düzenlendi.’Cosmetology and Cosmetic Gynecology’ konulu kongre sonrası ülkemizde de bu konuda oldukça fazla sayıda vaka tartışıldı, kozmetik alanında kullanıma giren ve jinekolojide kullanılan yeni prosedürler tartışıldı. Bu kongre sonrası birçok jinekoloji hekimi genital estetik çalışmalarına ivme kazandırdı ve özellikle Amerika ve Avrupada giderek önem kazanan genital estetik uygulamaları ülkemizde de oldukça yaygınlaşmaya başladı.

Bayanların vücut imajları ile daha fazla ilgilendiği günümüzde genital bölgenin düzgün görünümü bir çok kadın için oldukça önem taşımaya başladı. Vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi bu bölgedeki hoşa gitmeyen görünümler bazı bayanlarda rahatsızlık vererek operasyon ihtiyacını gündeme getirdi. Genital estetik girişimler modern jinekolojik estetik operasyonlar arasında yer almakta, hem işlevsel ve hem de kozmetik nedenlerden ötürü yapılmaktadır. Son yıllarda teknolojideki hızlı gelişmeler hem kadınların bu gibi durumlarda kendileri gibi olan birçok başka bayanın da olmasını farketmesini hem de bu işlemlerin artık daha basit ve kısa süreli olduğunu öğrenmesini sağlamıştır.

Doğumlar, dokuların yaşla birlikte elastikiyetini kaybetmesi, bir şekilde geçirilmiş travma veya bazı genetik hastalıklar nedeniyle vajinal doku ve çevresindeki kasların sıkılığı, gerginliği ve gücü azalabilir. Bazı çiftler cinsel birliktelik sırasında bu konu nedeniyle orgazm güçlüğü yaşayabilirler. Bayanlarda en sık yakınmalar labia minör olarak bilinen küçük dudaklardaki asimetri, dudaklardan birinin fazla büyük olması, düzensizlik veya doğumdan kaynaklanan vajina genişlemelerdir. Özellikle labia minora büyüklüğü bazen cinsel ilişki sırasında rahatsızlık, o bölgede sürekli ağrı hissi, aşırı hassasiyet ve dar kot pantolon, mayo, tayt, bikini vs. giyerken rahatsızlık gibi yakınmalara neden olabilir. Bu durumlarda değişik tekniklerle labiaların küçültülmesi, eşitlenmesi, vaginanın daraltılması, doğum yara izlerinin ve kötü iyileşen dikişlerin çıkarılması gibi operasyonlar planlanabilir.

ataşehir guide genital estetik jinekolog doktor pınar tokatlıoğlu 2

Kadın dış genital organları ve yapılan operasyonları şöyle bir gözden geçirirsek: Labioplastiler ( Dudakların Düzeltilmesi) Dış genital bölgenin ortasında bulunan yapılar gerçekten dudaklara benzediği için latince dudak anlamına gelen Labium olarak adlandırılmışlardır. Plasti eki ise yapılan estetik ameliyatı tarif eder (Örneğin Rinoplasti burun estetiğini, Abdominoplasti abdomen yani karın estetiğini, Vaginoplasti vajina estetiğini tarif eder). “Labioplasti” (Labioplasty)bu bölgedeki dudak şeklindeki yapılara uygulanan estetik ve düzeltici ameliyatları tanımlar. Dış ve iç dudakların görünümleri ile ilgili sıkıntılar olabilir. Dış dudaklarda yaş ilerledikçe gelişen atrofiye bağlı olarak gerginlik kaybı ve yağ dokusunun azalması yakınmaları olabilir, bu durumlarda o bölgeye yağ enjeksiyonları ile dolgu uygulanabilir. Ancak çoğunlukla labioplasti dendiğinde iç dudaklara ait operasyonlar kastedilmektedir.

Labioplasti son yıllarda cinsel estetik operasyonları arasında en çok talep gören ve uygulanan operasyonlar arasındadır. Genelde doğuştan gelen veya ergenlik çağı ile genişleyen, uzayan, sarkan veya doğumlar sırasında yırtılan, düzensizleşen iç dudakların kesilerek estetik olarak düzeltilmesi ameliyatıdır. Labialar arasındaki farklılıklardan kaynaklanan ve ‘labial asimetri” dediğimiz bir dudak kısmının diğerine göre daha uzun veya faklı yapıda olması da sık rastlanan bir şikayettir. Ameliyat öncesinde hasta yapılacak işlem ile ilgili bilgilendirilir, kullanılacak olan ameliyat tekniği anlatılır. Labioplasti operasyonları genel veya lokal anestezi altında yapılabilirler. Yaklaşık 30-40 dakika kadar süren operasyonlardır. İşlem sonrası birkaç saat içinde hasta evine gidebilmektedir.

Doğum İzlerinin Düzeltilmesi Pizyotomi (Epizyo)

Vajinal doğum sırasında bebeğin başının rahat çıkması ve düzensiz yırtıkların oluşmaması amaçları ile perineye makasla yapılan kesidir. Hera Kadın Sağlığı Merkezi’nde yaptığımız doğum izlerinin çıkarılması operasyonları çoğunlukla vajina daraltma (vaginoplasti) operasyonları ile aynı zamanda yapılmakta olup alınan ameliyat sonuçları son derece yüz güldürücüdür.

ataşehir guide genital estetik jinekolog doktor pınar tokatlıoğlu 3

G Noktası Dolgusu

İlk kez Alman bir jinekolog olan Ernst Grafenberg 1950 li yıllarda vajinanın ön içi duvarında oldukça yoğun sinir uçlarının bulunduğu bir bölgeden bahsetmiştir. Cinsel ilişkide doruğa ulaşmada yardımcı olan bu cinsel haz bölgesine ,daha sonra Amerikalı bilim adamları Dr. Grafenberg’in onuruna ‘G noktası ‘ adını verdiler. Her kadında bir G noktasının olduğu kabul edilmekle birlikte G noktasının tam yeri ile ilgili fikir birliği tam olarak sağlanamamıştır. Genel olarak vajen ön duvarından yaklaşık 4-5 cm kadar iç tarafta bulunduğu düşünülen bu bölgenin arzu ve cinsel haz ile uyarıldığında tahrik edici etkisi olduğu bilinmektedir. Bu noktanın belirginleştirilmesi ve cinsel ilişki sırasında duyarlılığının artması için bu bölgeye dolgu maddeleri ile enjeksiyon yapılır. Genel olarak hyalüronik asit veya yağ içerikli dolgular kullanılır.

Klitoris Estetiği

Kadınlarda mons pubis adı verilen kıllarla örtülü tümsekciğin aşağı kısmında yer alan anatomik yapıya kitoris (clitoris) adı verilmektedir. Klitorisin üzerindeki cilt dokusunda oluşan fazlalıklar ve sarkmalar sıkıntı verebilir, bu durumda rahatsızlık veren doku çıkarılabilir.

Vajina Estetiği Vajinoplasti

Vajina ilerleyen yaş, normal doğum, cinsel ilişki, kürtaj ve benzeri müdahaleler gibi nedenler sonucunda genişleyebilir. Vajinanın zaman içinde genişlemesi, ilişki sırasında penisi tam olarak kavrayamamasına ve bunun sonucunda cinsel tatminin tam olarak sağlanamamasına neden olmaktadır. Özellikle pek çok çift normal doğumdan sonra cinsel hayatlarının eskisi gibi olmadığından şikayet etmektedir. Vajinoplasti operasyonları pek çok jinekolog tarafından yapılmaktadır.

Dr. Pınar Tokatlıoğlu

ataşehir guide genital estetik jinekolog doktor pınar tokatlıoğlu

1967 İzmir doğumlu olan Dr. Pınar Tokatlıoğlu 1998 yılından bu yana Jinekologum Ataşehir adlı kliniğinde butik hizmet vermektedir.

www.pinartokatlioglu.com

www.jinekologumatasehir.com

İletişim: 0216 456 1201

0535 6632926

Benzer İçerikler

2 Comments

 1. yüz germe ameliyatı
  yüz germe ameliyatı Ağustos 21, 15:40

  Oh my goodness! Incrediblpe article dude! Tһank yoᥙ, Howeѵеr I аm having troubles ԝith yor RSS.
  I don’t understand ѡhy I can’t join іt. Is һere anyone еlse ցetting simiilar RSS issues?

  Αnyone wwho қnows the answеr cаn yоu kindly
  respond? Thanks!!

  Reply to this comment
  • Sümeyya Gücer
   Sümeyya Gücer Ağustos 23, 11:37

   Hi, We are the editorial team of this magazine Kadikoy Guide, if you want more information on this face operation you can contact the clinic and the specialists. However, like kadikoy guide editorial team we can give you any address and phone number to have more information:

   Dr Karaaltin Clinic:

   Büyükdere cad. No: 201 D: 102 Levent Loft Levent, Istanbul
   +90 (212) 325 4242
   info@drkaraaltin.com

   Jinekologum Ataşehir Clinic:
   Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı
   64. ADA Kamelya 2-3 Daire :3
   34758 Ataşehir / İSTANBUL
   +90 (0216) 456 12 01
   randevu@jinekologum.net
   http://pinartokatlioglu.com/

   Best regard,

   Kadikoy Guide Team

   Reply to this comment

Write a Comment

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi