Kadıköy Guide

En iyi 10 Kış Tatili Mekanı Yurt Dışı

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

En iyi 10 Kış Tatili Mekanı Yurt Dışı

En iyi 10 Kış Tatili Mekanı Yurt Dışı

Yurt içindeki kayak merkezlerimiz haricinde kış tatilini yurt dışında geçirmeyi arzu edenler içinde önerilerimiz var. Yurt dışındaki en iyi kış tatil merkezleri: 

Gudauri ve Bakuriani Kayak Merkezi – Gürcistan

Gudauri ve Bakuriani Kayak Merkezi ataşehir guide

Gudauri Kayak Merkezi en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Gudauri’de her seviyeye uygun kayak pistleri bulunmakta. Gürcistan’da kayak yapılacak bir diğer alternatif, Bakuriani Kayak Merkezidir. Gürcistan’ın bu iki kayak merkezi sizler için yakınlığının yanı sıra ekonomik bir tatil imkanı sağlıyor.

Bansko Kayak Merkezi – Bulgaristan

Bansko Kayak Merkezi ataşehir guide

Bulgaristan’da bulunan bu kayak merkezi Türkiye’ye yakınlığı sebebiyle kış tatilinizi değerlendirebileceğiniz bir yer. Avrupa’nın sayılı kayak merkezlerinden biri olup, sadece kayak sporuyla değil, aynı zamanda Spa merkezleri, gece kulüpleri ve lüks otelleriyle de ön plandadır. Uygun fiyatlarla konaklayabileceğiniz otellerde mevcut.

Jahorina ve İgman Kayak Merkezi – Bosna Hersek

Jahorina ve İgman Kayak Merkezi ataşehir guide

Jahorina’nın pistleri yaklaşık 20 kilometre uzunluğunda ve her seviyeye hitap ediyor. Her seviyeye uygun pistlere sahip olan diğer bir kayak merkezi İgman, Saraybosna’ya yaklaşık 20 dakikalık bir uzaklıkta bulunuyor. Bu iki kayak merkezi oldukça ideal fiyatları ile ilgi çekiyor.

Diğer yurt dışı kış tatili seçeneklerinizden bahsetmek gerekirse;

Courchevel 

Courchevel ataşehir guide

Eğlenmeyi isteyen kayak severler için ideal bir seçim. Fransa’daki Courchevel, İsviçre ve İtalya Alpleri manzarasına hâkim. 119 tane pisti bulunuyor.  Farklı konaklama seçenekleri mevcut.  Gece hayatı oldukça renkli. Ayrıca ünlü markalardan alışveriş imkanı bulunan merkezde kreşler de yer alıyor. 

Val d’Isere 

Val d'Isere ataşehir guide

Dünyanın en büyük ve en güzel kayak merkezlerinden biri. Fransa’nın İtalya’yla olan sınırında bulunan Val d’Isere, çoğunlukla İngiliz ve Fransız kayakçıların tercihi. Yoğun kar yağışı sayesinde kayak sezonu uzun sürüyor. Otel seçeneği  fazla. Gece eğlenceleriyle de ünlü. 

Zell Am See 

Zell Am See ataşehir guide

Göl manzarasında kayak keyfi.. Avusturya’nın Salzburg bölgesinde bulunuyor. Kayak turizminin önde gelen mekanlarından Zell Am See, farklı kategorilerde kayak sevdalılarına hitap eden pistlere sahip.Ayrıca hareketli gece hayatı ile ünlü. Keyifli atlı kızak turları mevcut. 

Saint Moritz 

Saint Moritz ataşehir guide

Yıl boyu parlayan güneş… İsviçre’de bulunan Saint Moritz; İtalyan, Alman ve İsviçre kültürünün harmanlandığı bir kayak merkezi. Kuru havası var. Muhteşem göl manzarasıyla ilgi topluyor. Lüks otel seçenekleri bulunmaktadır.  1864’ten beri dünyanın seçkin kişilerini ağırlıyor. Doğası, manzarası, eğlencesi ve pistleriyle kayak severlerin ilgisini çekiyor. 

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi