Kadıköy Guide

Beyaz Fırın’dan hayalinizdeki düğün pastası için öneriler

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Beyaz Fırın’dan hayalinizdeki düğün pastası için öneriler

Beyaz Fırın’dan hayalinizdeki düğün pastası için öneriler

Düğün Pastası 4Düğün Pastası, gerek görseli, gerek lezzeti ve gerekse gelin ve damadın hayalindeki düğünün tamamlayıcısı olarak, düğün organizasyonlarının en önemli detayları arasında yer alır. Butik pasta sanatının ustası Beyaz Fırın, iki asırlık tecrübesini yansıttığı düğün pastaları hakkında okurlarımıza önerilerde bulunuyor.

Hayalinizdeki düğün organizasyonu hayalinizdeki pastanın temsilidir

Düğün Pastasının görselliği, düğün organizasyonu ile uyumlu olmalıdır. Bu nedenle, öncelikle düğün organizasyonunuza karar verin. Kır düğünü, salon düğünü, havuz başı veya otel v.b. mekan düğünü. Düğün mekanınız ve düğün sitiliniz, düğün pastanızın seçiminde önemli olacaktır. Yine, düğün mekanının süslemesi için tercih ettiğiniz renkler, aksesuarlar ve sitil de düğün pastanızla uyumlu olmalıdır. Klasik bir süsleme, modern veya avantgarde, iddialı veya temalı süsleme; stiliniz pasta süslemenize de ilham kaynağı olacaktır.

 

Düğün pastanızı hayal edin

Düğün Pastası 5Düğün pastanızın seçimi için yola çıkmadan önce nasıl bir düğün pastası hayal ettiğinizi belirleyin. İnternet üzerinden, beyazfirin.com.tr gibi web sitelerinden düğün pastası görsellerini, içeriklerini inceleyin ve fikir sahibi olun.

Örneğin; doğallığı tercih ediyorsanız ve düğün organizasyonunuza doğallığınızı yansıttıysanız tarifi Beyaz Fırın’a özel şeker hamursuz pasta tercih edebilirsiniz. Şeker hamursuz düğün ve kutlama pastaları ile bir kez daha bir ilke imza atan Beyaz Fırın’ın bu özel pastaları görselliği ile gözlere, farklı lezzetleri ile de konuklarınızın damaklarına hitap ediyor. Beyaz Fırın’ın, şeker hamuru kullanmadan yarattığı bu pastaların içi, isteğe göre mevsim meyveli, çikolatalı ve krokanlı olabiliyor. Doğallıktan yana olanlar için, hafif ve romantik bir seçenek olan Beyaz Fırın Şeker Hamursuz Pasta, süslemeleri ile de etkileyici bir görsellik sunuyor.

Düğün organizasyonunuz romantik bir tarzda ise, Beyaz Fırın’ın cupcakelerden ve porsiyon makaronlardan oluşan “Romantik” pastalarını tercih edebilirsiniz. Görüntüsü ile çok şık bir sunumu olan bu pastaları, oldukça da lezzetli.

Daha hafif lezzetleri tercih edenler içinse Beyaz Fırın, milföy hamurundan yapılan pastalar sunuyor. Dışı tercihe göre bitter, beyaz çikolata veya meyveli soslarla kaplanabilen bu özel pasta; düğün, nişan, doğum günü v.b. her türlü kutlama için şıklığıyla da göz kamaştırıyor.

Klasik bir dekor ve salon düğünü için yine Beyaz Fırın’ın süsleme sitilinize, mekana uygun farklı renklerde, farklı süslemelerde ve farklı içeriklerde sunduğu şeker hamurlu klasik pastaları sizin için doğru tercih olacaktır.

Kır düğünleri için, özellikle de ilkbahar/yaz mevsimleri seçilmişse mevsim meyvelerinden hazırlanmış daha hafif lezzetleri tercih etmelisiniz.

 

Bütçenizi belirleyin


Düğün Pastası 6Düğün pastası seçiminde bütçeniz de önemli bir rol oynar. Bu nedenle, bütçenizi belirleyin ve Beyaz Fırın temsilcisine bütçeniz hakkında bilgi verin. Bütçenizi belirlemek, hayalinizdeki pastayı bütçenize uygun şekilde tasarlamanıza yardımcı olacaktır.

İlk etapta davetin kaç kişilik olacağına karar verip, bütçe yaparak başlamak uygun olacaktır. Özellikle tekli pastaları veya cup cakeleri tercih edecekseniz kişi adedi daha da önemli olacaktır! Katlı düğün pastaları iddialı süslemeleri ile her zaman düğünlerde hoş ve zengin durur Ama siz sitilinizi  ifade eden farklı sunum ve tatları seçmek istiyorsanız, bütçenizle doğru orantılı brief vermeniz yararlı olacaktır. Minyatür pastaları tercih ederseniz farklı lezzetlerden oluşan pastalarla tüm konukların farklı zevklerine hitap edebileceksiniz. Son zamanlarda, gelin ve damat adayları;  sunum konusunda makaron ve cupcakeleri de çok tercih ediyor. Cupcake ve makaron şık süsleme detayları ve capcanlı renkleri ile davetlillere çok şık bir görsellik sunarken, pasta kesme töreni fotoğrafları birer resim sanatına dönüşüyor.

 

Düğün Pastası 1Mevsimine uygun seçim yapın

Düğün pastalarının da mevsimleri vardır. Öncelikle, düğününüzün yapılacağı mevsime uygun pasta seçimi yapabilmek için hangi mevsimde hangi meyvenin olabileceği, düğün mekanınız ve süslemenize uygun meyve seçenekleri, mevsime uygun süsleme alternatifleri belirleyin. Beyaz Fırın, tüm pastalarında taze mevsim meyveleri kullanmakta, doğal ve katkısız pasta sunmaktadır.

Düğün pastası siparişini erken verin

Düğün tarihiniz, düğün mekanınız ve organizasyon detaylarınızı belirledikten sonra hemen düğün pastanızı seçin. Beyaz Fırın olarak tavsiye ettiğimiz süre düğünden 2 ay öncesidir.

Tadım yapmadan karar vermeyin

Pastanızı seçmeden önce mutlaka en az 4 farklı pastayı tadın. Pastanın görüntüsü kadar tadı da önem taşır. Pastanın görüntüsü, düğün organizasyonunuzu tamamlayan çok şık bir unsur olurken, lezzeti de davetlilerinizin unutamayacağı anılar arasında yer almalıdır. Tadım aşamasında yanınızda mutlaka farklı damak tadları olan en az 2-3 arkadaşınızı alın ve onların önerilerine de kulak verin.

 Pasta süslemenize karar verin

Pastanızın kaç kişilik olacağını, bütçesini ve lezzetini belirledikten sonra pasta süslemenize  karar verin. Pasta süslemenizin, düğününüzün yapılacağı mekana, mekanın süslemesine, süslemede kullanılan renkler ve sitillere uygun olmasına önem verin. Yaz düğünlerinde, canlı çiçekler, renkli mevsim meyveleri, renkli makaronlar v.b. aksesuarları tercih edebilirsiniz. Kış düğünlerinde ise; yine mevsim meyveleri, kremadan yapılan süslemeler, çikolata yaprakları, drajeler kullanabilirsiniz.

Teknik detayları kesinleştirmeyi unutmayın

Düğün Pastası 3Pastanızı seçtiniz ve siparişinizi verdiniz. Kuşkusuz, gönül rahatlığıyla düğün organizasyonunuzun kalan detaylarına yöneleceksiniz ama öncesinde düğün pastanızın düğün günü mekana ne şekilde ulaştırılacağı (örneğin, kendiniz mi teslim alacaksınız yoksa Beyaz Fırın mı mekana teslim edecek?) konusunu kesinleştirmelisiniz. Düğün pastanızı Beyaz Fırın teslim edecekse, düğün pastanızın ne zaman teslim edileceği, mekanın açık adresi, teslim alacak kişinin bilgileri v.b. detayları belirlemelisiniz.

Düğün pastanızın mekana tesliminin ardından nasıl muhafaza edileceği ve pasta kesme törenine kadar hangi koşullarda tutulacağı çok önemlidir. Düğün mekanınızla bu önemli detayı netleştirin ve Beyaz Fırın’a bu konuda bilgi verin. Özellikle, yaz düğünlerinde bu ayrıntı oldukça önemli olacaktır.

Düğün pastanızın nasıl servis edileceği, kaç dilim olarak servis edilmesi gerektiği konusunda mekanı bilgilendirin.

En güzel düğünler ve en mutlu kutlamalar için isterseniz Beyaz Fırın’ın birbirinden lezzetli şeker hamurlu pastalarını, isterseniz çekici ve doğal şeker hamursuz pastalarını veya  hem lezzeti hem görseli ile farklı bir alternatif olan cupcake ve makaronlu pastalarını ya da hafif lezzeti, şık görünümü ile milföy hamurlu pastalarını tercih ederek mükemmel bir düğün hatırasına imza atın.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi