Kadıköy Guide

Farklı bir Babalar Günü için…

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Farklı bir Babalar Günü için…

Farklı bir Babalar Günü için…

Annelerimizin duygu ve düşüncelerini az çok tahmin eder ve özel günlerde, annelerimizi mutlu etmek için, neler yapabileceğimizi genellikle  biliriz. Ama duygularını daha az belli eden babalar için neler yapmalı? Onların hayatı çalışıp, didinip evine ekmek götürmekle geçiyor. Evimizin direği, o koca yürekli, arkamızda dağ misali duran “Dev Adam” yani babalarımızı, yılda bir gün de olsa bu vesileyle mutlu etmeye ne dersiniz? Babalarımıza bir günümüzü ayırıp onunla birlikte zaman geçirsek, güzel olmaz mı? Ya da el yapımı hediyeler? Üstelik bunları sadece babalar günü yapmanız gerekmez; istediğiniz herhangi bir gün yapabilir, çok zaman ertelediğimiz ilgimizi ve sevgimizi gösterebiliriz.

Birlikte Zaman Geçirin…
Babaya KahvaltıHer zaman gittiğiniz arkadaşlarınız yerine, bu kez babanızla birlikte bowlinge gidebilirsiniz. Yaşı kaç olursa olsun, hiç bilmese dahi bowlingin hazzı babanıza da geçecek, birlikte gülüp, eğleneceksiniz. Bu özel günün hatırına, babanıza yenilebilirsiniz hatta. Bu babanızın alacağı zevki iki katına çıkaracaktır. Babanızın bu yenilginizi, ara sıra karşınıza çıkaracaktır ama bu zevkin, azıcık da cefası olsun öyle değil mi?

Kimine göre bir zevk, kimine göre bir tedavi yöntemi olan balık tutmak, aynı zamanda stres atmanın da en güzel yollarından biridir. Ayrıca hangi baba çocuğuyla balık tutmak istemez ki? Hazırlayın oltalarınızı, babanızla beraber hem balık tutmak, hem de güzel bir deniz havası almak için, vurun kendinizi sahile. Akşama da tuttuğunuz balıkları pişirip afiyetle yerken, annenize ve kardeşlerinize balık tuttuğunuz sıradaki komik olayları anlatarak, gününüzü daha da keyifli hale getirebilirsiniz.

Çoğu baba, evdeki tamirat işlerini yapmayı sever. Eğer sizin babanız da böyle babalardan biriyse, bu kez evdeki tamirat işlerinde siz ona yardım edebilirsiniz. Bu arada babanız işini yaparken, onun ne kadar becerikli olduğunu söylemeyi ihmal etmeyin.

En son ne zaman babanızla baş başa gezdiniz, dışarıda kahvaltı yaptınız ya da yemek yediniz. Daha çok ailece yapılan bu etkinliği, bu kez babanızla baş başa yapabilirsiniz. Babanızın zevkine göre bir mekan seçerek, birlikte güzel bir kahvaltı ya da akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bu yemeklerin en tatlısı sohbettir, aman tatlıyı eksik etmeyin.

Bahçe işlerini seven ama bir türlü hayal ettiği o bahçeye sahip olamayan babanızın hayalini gerçekleştirmek artık elinizde. Şehrin çeşitli yerlerinde mevcut olan hobi bahçelerinden küçük bir yer kiralayıp, birlikte çiçek ekebilir hatta sebze yetiştirebilirsiniz.

Onun İçin El Yapımı Bir Hediyeye Ne Dersiniz?
babayla balık tutmakÖncelikle babamıza nasıl bir hediye yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Bunu yaparken babanızın hobilerinden yararlanabilirsiniz. Balık tutmak, maç seyretmek, marangozluk, bahçe işleri, mangal yapmak, kitap okumak v.b. Örnekleri çoğaltmak mümkün ancak babanızın en zevk aldığı aktiviteyi bulup buna göre bir el yapımı hediye hazırlarsanız, onu daha çok mutlu edersiniz.

Bazen basit fikirlerin en etkili hediyeleri ortaya çıkardığını unutmayın. Aile ağacınızı hazırlayabilir, o kadar vaktim yok diyorsanız, ailenize ait fotoğraflardan bir kolaj çalışması ya da bir albüm yapabilirsiniz. Belki de sadece babanızla size ait fotoğrafları kapsayan bir kolaj…

Babalar genelde televizyonu en iyi gören yerdeki koltuğu kendi koltukları yaparlar. Bu yüzden, bu koltuk evde en hızla eskiyen koltuktur. Babanıza yeni bir koltuk alamayabilirsiniz ama yüzü eskimiş koltuğunu, yeni bir kumaşla kaplayabilirsiniz öyle değil mi? Babanız buna hem sevinecek, hem de sizin yapmış olduğunuzu görünce oldukça gururlanacaktır. Yalnız uyaralım, annenize sormadan ve onayını almadan, koltuk kaplama işine girmemeniz iyi olacaktır.

Okumayı seven ve kitapları bol olan bir babanız varsa, ona özel küçük bir kitaplık yapabilirsiniz. Bu kitaplığı babanızın fotoğrafı ve babanıza ait yazılarla güzelleştirebilirsiniz.

Burada sizin için bazı örnekler verdik, düşünmeye başladıkça, yapılabilecek şeylerin ne kadar çok olduğunu göreceksiniz. Unutmayın, ne yaparsanız yapın, babanız için yaptığınız en ufak şey bile onu mutlu etmeye yetecektir. Birlikte güzel zamanlar geçirmeniz dileğiyle.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi