Kadıköy Guide

Anadolu Yakası’nda Yürüyüş Yapılabilecek En Gözde Parkurlar

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Anadolu Yakası’nda Yürüyüş Yapılabilecek En Gözde Parkurlar

Anadolu Yakası’nda Yürüyüş Yapılabilecek En Gözde Parkurlar

Şehrin stresinden arınmanın yanı sıra spor da yapmak istiyorsanız, yürüyüş en ideal aktivite. Peki İstanbul’un Anadolu Yakası’nda nerelerde yürüyüş yapabileceğinize dair bir fikriniz var mı? Bu sayımızda size yardımcı olacak bir liste hazırladık. Gelin yazımızın devamını okuyup, kalabalık İstanbul’da size sakinlik ve huzur verecek yürüyüş rotalarını yakından tanıyalım. İşte Anadolu Yakası’nda yürüyüş yapılabilecek en gözde parkurlar:

istanbul anadolu yakası yürüyüş adalarAdalar
Açık havada yürüyüş yaparak kendinizi iyi hissedebileceğiniz yerlerin başında gelen Adalar, havası ile insanı stresinden arındırıp hafifletir. Özellikle Büyükada ve Kınalıada yürüyüş için ideal. Büyükada’nın ormanlık alanlarında müthiş manzaraya karşı doğayla baş başa yürüyüş yaparken size eşlik eden fayton ve bisikletlilere de sıklıkla rastlayabilirsiniz.

Fenerbahçe – Bostancı
Anadolu yakasındakilerin favori yürüyüş rotası olan bu hat, Fenerbahçe Orduevi’nden başlayıp Bostancı’ya dek keyifli bir sahil yolu. Yeşil, deniz ve adalar üçlemesini sunan bu rotada yürüyüşünüze mola verip dinlenebileceğiniz mekanlar da var.

Dragos Sahili
Adalar manzarası ile denizin mavisine doyabileceğiniz bu güzergah adeta ikinci bir boğaz. Oyun alanlarından, yürüyüş parkurlarına kadar bu sahil tam bir sosyal yaşam alanı. Bir yanından Maltepe sahiline, diğer yanından Atalar ve Kartal sahiline dek uzanan bu şerit, güzel havalarda özellikle hafta sonları çok gözde bir piknik alanına dönüşüyor.

Salacak
Üsküdar’dan da Salacak’a kadar uzun bir yürüyüş yapmanız mümkün. Yürüyüşünüz esnasında Kız Kulesi’ni ve ardındaki muhteşem İstanbul manzarasını da izleyebilirsiniz. Sabah yürüyüşleri için çok tercih edilen bir yürüyüş rotası.
istanbul anadolu yakası yürüyüş salacak sahili
istanbul anadolu yakası yürüyüş Fethi Pasa Korusu
Fethi Paşa Korusu
Yeşile aşık olanlar için Fethi Paşa Korusu biçilmiş kaftan. Gelen baharın tadını çıkarmak, mis gibi havayı ciğerlerinize doldurmak için ve en önemlisi şehrin karmaşasını biraz olsun unutmak için buraya gelebilirsiniz. Yürüyüş yapmak için de çok uygun olan alanda, sevgilinizle beraber doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Orhangazi Şehir Parkı
Maltepe sahilinde oluşturulan dolgu park alanında otopark sorunu yok. Bisiklet ve yaya dostu, erişilebilir parklardan. 1900 Metrelik koşu parkuru da var. Deniz, adalar manzarası ve laleler eşliğinde istediğiniz kadar yürüyebilirsiniz.
istanbul anadolu yakası yürüyüş orhangazi şehir parkı

Hidiv Korusu
Beykoz’da bulunan Hidiv Korusu, halk arasında Çubuklu Korusu olarak da bilinmektedir. Harika bir manzarası, büyüleyici bir atmosferi vardır. Hidiv Korusu, adını Mısır Hıdivi İsmail Paşa’dan almış olup; Osmanlı döneminde av alanı olarak kullanılmıştır. İçinde 1.650 m. uzunluğunda yürüyüş parkuru ve parkur kenarlarında spor aletleri bulunmakta.
istanbul anadolu yakası yürüyüş hidiv korusu 

istanbul anadolu yakası yürüyüş PolonezkoyPolonezköy
Beykoz ilçesine bağlı olan Polonezköy’de bölgeyi hiç bilmeyen birisi bile rahatlıkla yolunu bulabilir çünkü yürüyüş parkuru tabelalarla belirlenmiş. Yürüyüşünüzü sonlandırıp evinize dönerken yol kenarındaki satıcılardan dağ çileği almanızı da tavsiye ederiz.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi