Kadıköy Guide

Anadolu Yakası’nda çocukla birlikte gidilecek yerler

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Anadolu Yakası’nda çocukla birlikte gidilecek yerler

Anadolu Yakası’nda çocukla birlikte gidilecek yerler

Havaların güzelleşmesiyle birlikte, kışı evlerinde sıkılarak geçiren çocuklarımızın, açık havada enerjilerini atma fırsatı bulacakları günler de gelmiş oldu. Çocuklarınızla birlikte hem güzel havanın tadını çıkarabileceğiniz, hem de birlikte eğlenceli aktiviteler yapabileceğiniz pek çok yer bulunmakta Anadolu Yakası’nda. Anadolu Yakası’nda çocukla birlikte gidilecek yerleri tekrar keşfetmek istiyorsanız, yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi 2Şehrin neredeyse tam göbeğinde, cennetten bir köşe, harika bir botanik bahçesi. Mutlaka görülmesi gereken mekanlardan.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB), 1995 yılında Ali Nihat Gökyiğit tarafından eşi Nezahat Gökyiğit adına hatıra parkı oluşturulmak amacıyla kurulmuş ve başlangıçta ‘hatıra parkı’ amacına yönelik bir bitkilendirme ve ağaçlandırma planı uygulanmıştır. Daha sonra amaç değiştirilerek, bir botanik bahçesi olma yolunda çalışmalara başlanarak 2002 yılında halkın ziyaretine açılmış ve 2003 yılında adı Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi olarak değiştirilmiştir.

Çocuklarla hafta sonu güzel havalarda gitmek için ideal bir yer. Dünyanın ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yetişen bitki türlerinin yanı sıra, 7’den 70’e herkesin keyifle katılabileceği etkinlikler, eğitimler bulunmakta.

Ziyaret Saatleri : 09 :30 – 19:00 (Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında)

Adres: Atatürk Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, TEM Otoyolu Anadolu Otoyol Kavşağı P.K.34758 Ataşehir
Tel: 0 (216) 456 44 37
http://www.ngbb.org.tr/

 

Göztepe 60. Yıl Parkı
Göztepe 60. yıl parkıAnadolu Yakası’nda bulabileceğiniz en güzel, çocuk oyun alanı en geniş ve farklı parklardan biri. Göztepe 60. Yıl Parkı birden fazla temayı bir arada bulundurmasıyla da dikkat çekiyor. Çocuk oyun alanlarının zenginliği ve çeşitliliği, doğal gölet ve şeffaf balık havuzları, su ve ışık gösterisinin yapılabildiği su oyunları havuzunun en iyi örneklerini görmek mümkün

Adres: Caddebostan Mh. Opr. Cemil Topuzlu Cd. (Bağdat Caddesi), Göztepe

 

Polonezköy Country Club Piknik Park
Polonezköy Country ClubPiknik Park, Polonezköy Country Club’ın günübirlik müşterileri için hazırladığı bölüm. Bu bölümde açık alanda beşyüz kapalı alanda yüz kişinin oturabildiği piknik tarzı restoran, çocuk parkı, çocuk oyun odası, mini golf, masa tenisi, voleybol, basketbol, futbol, açık hava satranç sahaları ve süper manzarası olan bir yüzme havuzu bulunmakta.

Parkın en güzel yanıysa, şüphesiz çocukların hayvanları mümkün olduğu kadar kafes içinde değil, doğal ortamlarında yakından görüp onları ve doğayı sevmesini sağlaması. Yabani olmayan ve tehlike arz etmeyen hayvanlar müşterilerin arasına salınmakta, böylece onlarla yakından tanışmanız ve temas etmeniz mümkün olmakta.

Günübirlik gitmek yerine tüm hafta sonunu geçirmek isterseniz, tesisin evlerinde de konaklayabiliyorsunuz. Kısaca çocuklarınızla birlikte, ailece doğayla baş başa vakit geçirebileceğiniz, cennetten bir köşe Piknik Park.

Giriş ücretlidir.

Adres: 75. Yıl Caddesi No: 58/A 34820 Polonezkoy, Beykoz
Telefon: 0 (216) 432 30 55 – 0 (541) 432 30 55
http://piknikpark.com/

 

Bostancı Lunaparkı
Bostancı lunaparkıBostancı Gösteri Merkezi’nin hemen yanında kurulu olan bu park, 30 yılı aşkın süredir İstanbullulara hizmet vermeye devam ediyor. Burası asla eskimeyen bir yer. Sürekli yeniliyor kendini, sürekli daha ilgi çekici daha vazgeçilmez hale geliyor.

Her yaşa hitap eden birçok oyuncağı içerisinde bulunduran parkta atlıkarınca, zincir, uçak, çarpışan araba, ahtapot, korku tüneli, star fire, gondol ve çocuk treni ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mutlaka fırsat yaratıp gitmeli insan. Çocukları anlamak, bazen de kendi çocukluğumuza dönmek için…

Adres: Mehmet Şevki Paşa Caddesi, Bostancı Gösteri Merkezi Yanı, Bostancı
Tel: 0 (216) 410 11 11

Kızkulesi
Kız kulesiBir varmış, bir yokmuş. Bizans imparatorunun güzelliği dillere destan bir kızı varmış. Kehanete göre krala, kızının 18 yaşına bastığında öleceği söylenmiş. Bunun üzerine kral çareyi, denizin ortasına bir kule inşa ettirerek, kızını oraya kapatmakta bulmuş. Bu kulenin adı da Kız Kulesi olmuş.

Bu efsane mekanı bir kez de çocuğunuzla gezmenizi öneririz. Gidişi de, dönüşü de çocuğunuz için çok zevkli olacak bu mekanda, çocuğunuza hem hikayesini anlatabilir, hem de birlikte eşsiz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Etrafınızda Sultan Ahmet ve Ayasofya, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Ortaköy ve Üsküdar Sahilleri… Hepsinin hikayesini çocuğunuza anlatabilirsiniz. Uzansanız dokunacak kadar yakın, eşsiz güzellikte bir mekan.

Ulaşım : Her gün 09:00-18:45 arasında Salacak-Kız Kulesi ring seferleri yapılmaktadır.

Adres: Salacak, Üsküdar
Tel: http://www.kizkulesi.com.tr/

 

İstanbul Kelebek Çiftliği
Kelebek çiftliği 3Kelebeğin hikayesi, bir hayatta kalma hikayesidir. Yumurtadan kelebeğe dönüşüm yolculuğu, doğanın en inanılmaz mucizelerinden biridir. Bütün zorluklara ve sayılarını azaltan düşmanlarına rağmen, savunmasız görünen bu muhteşem canlıların yumurtadan çıkmalarından itibaren gösterdikleri hayatta kalma mücadelesinin ödülü, renkli bir uçuşla geçen kısacık birkaç gündür. Bu mucizevi hikayeye, çocuğunuzla birlikte tanıklık etmeye ne dersiniz?

Beykoz’daki İstanbul Kelebek Çiftliği bizlere kelebeklerin dünyasını tanıtmak amacıyla, 2014 yılında kuruldu. Türkiye’de ilk kurulan kelebek çiftliği olma özelliğini taşıyor. Çiftliğe varıştan sonra, 20 dakikalık sinevizyon gösterisiyle “Kelebeğin Hikayesi” anlatılıyor.

Kelebekler hakkında yeterli bilgiye sahip olduktan sonra, rehberler eşliğinde iklim kontrollü serayı gezerek, kelebeklerin döngüsüne yakından şahit olabilir, hatta onlara dokunabilirsiniz. Oldukça geniş bir alana sahip çiftlikte piknik yapmak, koşup oynamak hatta orman safarisine katılmak mümkündür.

Haftanın her günü 10:00- 18:00 saatleri arasında hizmet veren çiftliğin girişi ücretlidir.

Adres: Fatih Sultan Caddesi, Zerzevatçıköy (Acarkent bitişiği) Beykoz
Tel: 0 (216) 319 52 53
http://www.istanbulkelebek.com/

 

Kenan Bey Binicilik Kulübü
Kenan Bey BinicilikSiz de Kenan Bey Binicilik Kulübü’nün yemyeşil ve bol oksijenli atmosferinde güne lezzetli ve renkli bir kahvaltı ile başlayıp, deneyimli ekibi eşliğinde at üzerinde gezintiye çıkarak, çocuğunuzla birlikte harika bir biniş deneyimi yaşayabilirsiniz.

2000 yılında faaliyete başlayan Kenan Bey Binicilik ile keyfin yanı sıra güveni de hissedeceksiniz. Binicilik deneyiminiz yoksa eğitmen eşliğinde eğitim, binicilik deneyiminiz varsa atınızla beraber keyifli bir tur sizleri bekliyor. Çocuklara 4 yaşından itibaren at ile ilk tanışma, pratik davranış biçimleri ve temel biniş kuralları öğretilmektedir. Çocuklar binicilik eğitimine küçük yaşlarda başladıklarında, hayvan sevgisiyle büyürler.

Üstelik Kenan Bey Binicilik’te atla gezinin yanında nefis bir köy kahvaltısı da sizi bekliyor olacak.

Pazartesi hariç, hafta içi her gün 10:00-19:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Adres: Sekmen Caddesi Kalender Sokak, Samandıra
Telefon: 0 (216) 311 06 63
http://kenanbeybinicilik.com/

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi