Kadıköy Guide

Anadolu Yakası’nın Akılda Kalan 5 Meyhanesi

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Anadolu Yakası’nın Akılda Kalan 5 Meyhanesi

Anadolu Yakası’nın Akılda Kalan 5 Meyhanesi

İnciraltı Meyhanesi

Beylerbeyi’nin Boğaz’a açılan tarihi sokaklarından birinde eski bir Rum evi… Ağaçların altındaki bahçesi, dekorasyonu, müziği ve zarafeti ile adımınızı attığınız anda,  gerçek bir meyhanede olduğunuzu,  sizlere belli ediyor. Gurmelerin  tam not  verdiği  nefis mezeler, tadı damağınızda kalacak sıcaklar, taptaze balık ve et çeşitleriyle unutulmaz bir deneyim.

Adres: Beylerbeyi Arabacı Sok. No:4 34660 Üsküdar

Telefon: 0 (216) 557 66 86

 meyhane 3

Şaşkın Meyhane

Meyhane atmosferini yaşandığı, şirin ve müziğin soluk aldığı bir mekandır. Dostlarınızla  buluşmak ve enfes tatlarlarla dolu bir masaya kurulmak isteyenler için,  çok doğru bir adres.

Adres: Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. No: 60/C Kadıköy

Telefon: 0 (216) 363 60 11

 

Kalamati Meyhanesi

Eski Yunanca da Kalamış anlamına gelen Kalamati kapılarını, 2005 yılında Kalamış Posh’un 2.katında açtı.

Kalamati Meyhanesi, 100 kişilik kapasitesi , birbirinden lezzetli  mezeleri  ve yemekleriyle siz müşterilerine, her sezon olduğu gibi,  bu sezonda da keyifli geceler yaşatmayı hedefliyor.

Her  Cumartesi gecesi canlı müzik eşliğinde eğleneceksiniz.

Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd No:34, Feneryolu

Telefon: 0 (216) 550 41 42

 meyhane

Piraye Taş Plak Meyhanesi

Yorgun bir akşamüstü dostlarla buluştuğunuzda gidecek “lezzetli” bir yer arıyorsanız “Piraye”den daha iyisini bulmanız zor. Kadıköy Altıyol’daki ara sokaklarından biri olan,Mimar Çıkmazı’nın sonundaki kapıdan girdiğinizde,  mütevazı ve samimi bir yer karşılar sizi.

Dost sohbetler, neşeli işletmeciler, nefis yemekler… İnsanın hemen yanındaki masayla kaynaşıp, karşılıklı kadeh kaldırası geliyor. O rahatlığı hissedebiliyorsunuz .Ortamı, dekoru, müziği, mezeleri, fiyatları, hizmeti, kısacası her şeyi ile sıcak keyifli bir mekan.

Adres: Osmanağa Mahallesi, Serasker Caddesi, Mimar Çıkmazı, No 8/A, Kadıköy

Telefon: 0 (216) 330 57 52 – 0 (535) 965 25 22

meyhane 1

Haydapaşa Mythos

Dünya gotik mimarisinin İstanbul’daki bekçisi, Anadolu’yu İstanbul’a taşıyan anılarla dolu Haydarpaşa Garı  1908’de inşa edildiğinde,  Haydarpaşa Gar Lokantası da akabinde devreye giriyor.

Kentin tam ortasında olmasına rağmen, kentin gürültüsünü duymayacağınız ama bir fotoğraf gibi karşınızda beliren Kadıköy ve Tarihi Yarımada manzarasıyla, Anadolu Yakası’nın en güzel manzaralarına sahip noktalardan biri Haydarpaşa Gar Lokantası.

Urla’nın ve Mythos’un mezeleriyle sofralarını zenginleştirdiler. Levrek lokma, Girit ezme, Arnavut biberli patlıcan ezme, yaprak ciğer en beğenilen lezzetleri.

Tarihi Haydarpaşa Gar Binası, Rıhtım, Kadıköy

Telefon: 0(216) 3370979

 

 

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi