Kadıköy Guide

Anadolu Kavağı Balık Restoranları

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

Anadolu Kavağı Balık Restoranları

Anadolu Kavağı Balık Restoranları

Anadolu Kavağı, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı küçük bir sahil ve balıkçı kasabası. Bir gününüzü şehrin karmaşası ve kaosundan  uzakta geçirmek isterseniz, çok da  uzak olmayan bu huzurlu yeri tercih edebilirsiniz. Özellikle hafta sonları, turist anlamında yoğun olan Anadolu Kavağı, balıkçı tekneleri, yemyeşil tepeleri ve boğaz manzaralı evleri ile huzur dolu bir görüntü veriyor. İETT Belediye otobüsü, kişisel araç veya şehir hatları vapuru ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Deniz havası almak ve balık yemek için ideal bir yer Anadolu Kavağı. Yemekten sonra sonra küçük meydanı dolaşıp, boğaz manzarası eşliğinde çay, kahve de içebilirsiniz.

Sahilden yukarı doğru çıktığınızda ise  çok geniş bir manzaraya sahip olan Yoros Kalesine ulabilirsiniz.. Yoros Kalesi, 800 yıllık antik bir kale ve çok önemli bir tarihi eser. Roma, Bizans ve Osmanlı’nın Karadeniz’e açılan kapısı olan kale ve çevresinde arkeolojik çalışmalar yapılıyor. Yoros Kalesi İstanbul’un kültürel   miraslarından biri olma özelliği de taşıyor.

Anadolu Kavağı, balıkçı ve sahil kasabası olduğundan buradaki restoranlar özellikle balık yemekleri konusunda uzman sayılırlar. Sabahın erken saatlerinde tutulan balıklar, taze taze buralardaki restoranlara getiriliyor ve pişiriliyor. Ayrıca burada midye de oldukça meşhur isterseniz restoranlar da oturarak, isterseniz de gezerek yiyebilirsiniz. Boğaz manzarası eşliğinde deniz ürünleriniz servis ediliyor. Yemeğinizi yedikten sonra buranın meşhur waffle ve dondurmalarının tadına bakabilirsiniz. Sahilde bir çok restoran, wafflecı, dondurmacı bulmanız mümkündür.

Yoros  Kalesine çıkarken bir çok boğaz manzarası olan restoran ve cafe var. Buralarda boğaza karşı kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Yoros kalesi 2

 Yosun Restaurant
Anadolu Kavağı’nda denizle iç içe bir mekan. Menüsü deniz ürünleri ağılıklı. Balıkları taze ve lezzetli. Salaş görüntüsüne aldanmayın, sunum ve servis anlamında hızlı güler yüzlü bir hizmet alırken karşınızdaki Rumeli Kavağı ve deniz manzarasına karşı keyifli dakikalar geçirirsiniz.

Adres: Anadolu Kavağı Mahallesi, İskele Meydanı, No 1, Beykoz
Telefon: 0 (216) 320 21 48 – 0(216) 320 22 88

Yoros Cafe &Restaurant
Anadolu Kavağında, Yoros  Kalesinin hemen yanında, İstanbul’un eşsiz Boğaz Manzarası ve Yoros Kalesinin tarihi güzellikleri ile başbaşa, günlük taze balık ve leziz kebab çeşitleri ile keyifli saatler geçirebileceğiniz bir mekandır.

Adres: Feneryolu Cad. Yoros Kalesi yanı Anadolu Kavağı Beykoz
Telefon: 0 (216) 320 20 56 – 0(216) 320 21 48

 anadolu kavağı 2

Çapari Restaurant
Doğa, deniz ve tarihin içiçe olduğu boğazın incisi Anadolu Kavağı’nda yirmi yılı aşkın bir süredir ,misafirlerini  boğazın ,o eşsiz silüeti eşliğinde ağırlayan bir balık restoranıdır.. Taze deniz ürünleri ve lezzetiyle tadı damağınızda kalacak. Hoş ve sıcak bir ortamla karşılaşacağınız bir mekan.

Adres: Yalı Caddesi No:2 Anadolukavağı – Beykoz
Telefon: 0 (216) 320 20 06

Kavak Doğanay Restaurant
Anadolu Kavağı’nda  ahşap yapısıyla, denizle iç içe bir mekan. Boğaz manzarasıyla keyifli bir yemek yemenizi sağlayan sıcak ve samimi bir işletme. Deniz ürünü ağırlıklı bir mekandır. Taze balık yiyebileceğiniz hatta tadına doyamayacağınız lezzetlere sahiptir. Mezeleri ,sunumu ve hizmetiyle sizi mutlu edecek. Temiz deniz havasıyla birlikle keyifli bir yemek yiyeceksiniz.

Adres: Anadolu Kavağı, Eğri Boyun Cd. No:1334825
Telefon: 0 (216) 320 20 36

anadolu kavağı 1

Altın Balık Restaurant
Taze balık bulacağınız bir mekan. Lezzetli balıklar ve deniz ürünleriyle damağınızı şenlendirecek. Açık ve kapalı alan mevcuttur. Boğaz ve deniz manzarasından  gözlerinizi  alamayacaksınız.  Sıcak ve samimi ortam, güler yüzlü çalışanların hoş sohbetiyle birlikte,  eğlenebileceğiniz bir mekan.

Adres :  Yalı Caddesi 6, Anadolu Kavağı, Anadolu Kavağı, Beykoz
Telefon: 0 (216) 320 21 19

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi