Kadıköy Guide

3. Dalga Kahveciler

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

3. Dalga Kahveciler

3. Dalga Kahveciler

Kahveyi çekirdek olarak alıp içeride kendisi kavuran, farklı farklı pişirme ve demleme yöntemlerini deneyen yeni nesil, butik kahvecilere 3. dalga kahveci diyoruz. Bu kahvecilerin ülkemizdeki ortak noktası çok küçük alanlara sıkışmış olmaları, fakat dünyada Starbucks büyüklüğünde örnekleri de mevcut. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki bir kahveci ne kadar butikse, kahvesine ayıracağı zaman artıyor ve yepyeni yöntemler deneyerek kendini bir tık öteye götürüyor.

Artık 3. dalga kahvecinin ne olduğunu öğrendiysek, şehrin en iyi kahvelerini listeleyebiliriz! Elbette siz önünüze ilk gelen kahveciye de girebilirsiniz. Yine de tavsiyelerimize kulak asmanızda fayda var, çünkü kahve ticaret için değil keyif için yapılan bir iştir.

Walter’s Coffee Roastery
Anadolu Yakası’nda Kadıköy mekanları arasında yer almakta. Farklı tasarımlarıyla dikkat çeken 3. Dalga Kahvecilerinden Walter’s Coffee Roastery, Breaking Bad dizisinden izler taşıyor. Büyüleyici science-chic dekorasyonu ve farklı tatlarda kahveleri ile konuklarına hizmet ediyor.

Adres: Caferaga Mah. Badem Altı Sok. No: 21/B Kadıköy

Kahve

Drip Coffeeist
Anadolu Yakası’nda Kadıköy ilçesinde yer almakta. Önünden her geçtiğinizde sizi içeriye davet eden büyülü bir 3. dalga kahvecisi. Yenilikçi pişirme yöntemleriyle hazırlanan kahveleri deneyebilirsiniz. İçi dışı bir, sıcak ve samimi bir  3. dalga kahveci burası.

Adres: Bağdat Cad. Noter Sok. No:17 Şaşkınbakkal Kadıköy

Vagabond Coffee Bar
Anadolu Yakası’na yeni eklenen 3. dalga kahvecilerden biri. En eski demleme yöntemleri ile muhteşem kahveleri misafirlerine sunuyorlar. Yeni deneyimler ve lezzetleri bulabileceğiniz bir mekan.

Adres:  Caddebostan Mah. Bağdat Cad. İskele Sok. No: 312 Kadıköy

kahve 6

CoffeeNutz
Hoş bir dizayna sahip bahçesinde oturup dilediğiniz gibi vakit geçirebilir, yapılan kahvenin hem tarihini hem de nasıl tekniklerle yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Adres: 19 Mayıs Mah. Ozan Sok. Dilek Apt. No: 3/A Kadıköy

No:7 Coffee House
Kahve içmeyi keyif ve tutkuyla sürdürenlerin beğendiği bir 3. dalga kahvecisi. Erken uyananların kahve ihtiyacını karşılamakta uzman.

Adres:  Suadiye Mah. Ayşe Çavuş Cad. No: 20/B Kadıköy

kahve 2

Coffee Manifesto
Anadolu Yakası’nın iyi kahve içebileceğiniz 3. dalga kahvecilerinden. Costa rica La Minita çekirdekleriyle hazırlanan Cold Drip içmeden ayrılmayın.

Adres: Caferaga Mah. Güneşli Bahçe Sok. No: 40/A Kadıköy

Çekirdek Coffee
Filtre kahve ve Türk kahvesinin yanı sıra yüzde yüz Belçika çikolatasından yapılan sıcak çikolata, çay ve chai tea latte gibi lezzetleri de tadabilirsiniz. Çeşit çeşit ve leziz tatlıları kahvelerin olmazsa olmazı.

Adres: Caferaga Mah. Şair Latifi Sok. No:9/A Moda Kadıköy

kahve 5

Cherrybean Coffee
Kendilerini Türkiye’nin ilk butik kahvecisi olarak tanımlıyorlar. Dünya’nın farklı bölgelerinden elde edilen kahve çekirdeklerini kendileri kavuruyorlar. Cherrybean’de hoş kahve kokuları ile kahve keyfi yapmak eğlenceli hale geliyor.

Adres: Caferaga Mah. Moda Cad. No: 122 Kadıköy

Secco Kafe
Farklı kahvelerin yanı sıra farklı tatlarda aperatifler sunuyor. Farklı şubelerinin de bulunduğu kafe, Bağdat Caddesi’nde 3. dalga kahveci olarak hizmet veriyor.

Adres:  Suadiye Mah. Noter Sok. No: 17/E Kadıköy

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi