Kadıköy Guide

10 Ekstrem Tatil Alternatifi

 Haberler
  • Karşınızdaki kişide oluşturduğunuz imajı yönetmek profesyonellik gerektirir. Kişisel imajınızı yönetmek; Günümüzde yoğun iş ve hayatın temposu kendine has kuralları ve anlayışları da beraberinde getiririyor. Gün geçtikçe yönetmeniz gereken alanlar da çeşitleniyor. Geçmişte lise mezunu olmak bazı konularda...
  • Kültür Sanat Evi Kayıtları Başladı… Yeditepe Kültür Sanat Evi 2017-2018 kayıtlar dönemini başlatıyor, sizler de çocuklarınıza kültür ve sanat ile dolu bir sene sunmaya hazırlanın! 7-10 yaş ve 10-14 yaş grupları için bu yıl Yaratıcı...
  • Antik Mısır Sanatı “Bir uygarlığa kalıcılık sağlayan yegâne etkinlik sanattır.” Mısır Bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitap ile tanınan üyemiz Perihan Sadıkoğlu ile Ejiptoloji (Mısır Bilimi) üzerine konuştuk. Perihan Hanım sizi kısaca...
  • Korku evi : Kadıköy ‘de Maceralı korku Macera arayanlar buraya gelsin Kadıköy’ün korkulu rüyası korku evi diye bilinen yerlere gitmeği hiç düşündünüz mü? Eğer macera ve eğlence peşindeyseniz mutlaka bir kere denemenizi tavsiye ederiz. Gerçek bir hikayeden...
  • Dem Karaköy : sağlığımızın kaynağı çay Dem Karaköy   Çayı sevenlere sesleniyoruz bu yazımızda özellikle bitki çayların meraklısıysanız bu gelecek satırları okumanızdan yanayız. Bir mekan düşünün ki sizlere birbirinden farklı hiç duymadığınız görmediğiniz çay çeşitlerini sunuyor....

10 Ekstrem Tatil Alternatifi

10 Ekstrem Tatil Alternatifi

Heyecan, adrenalin, sınırları aşmak, doğayla iç içe olmak, hız, macera dolu sporlara ne dersiniz? Sıcak yaz günlerinde yada soğuk kış zamanlarında 4 mevsim yapabileceğiniz extrem tatil sporlarından, sizler için derlediklerimiz:

 

Yamaç Paraşütü (Paragliding)
yamaç paraşütüHer hangi bir dağın yamacında,  meltem rüzgarını yüzünüzde hissederken, kendinizi gökyüzünün uçsuz buçaksız boşluğunda süzülürken hayal edin. Dağın yamacından atlayıp gökyüzünde süzülürken, etrafınızdaki doğa manzarasını kuş bakışı izleyebilirsiniz. Manzara fotoğrafları çekebilir, heyecan verici güzelliklere şahit olabilirsiniz. Adrenalin, heyecan ve macera dolu bir yolculuk yaşamak için…

 

Kampçılık (Camping)
Camping, Lomond Campground Gros Morne National Park Newfoundland and LabradorDoğayla iç içe yaşamak ve doğayla baş başa kalmanın bir yolu. Deneyimli rehberler eşliğinde trekking aktiviteleri yapabileceğiniz bir spor. Heyecan dolu ve yeni yerler keşfedip, bilmediğiniz  bir çok şeyi öğrenecek, doğada tek başınıza kaldığınızda hayatta kalmanızı sağlayacak bilgileri ve donanımları edineceksiniz.

 

Binicilik (Horsebackriding)
binicilikOrmanlarda, dümdüz ovalarda, nehir kenarında ve hatta nehrin içinden geçecek şekilde yapılan atlı bir spor dalı. Ata binerek, keşfedilmeyi bekleyen patikaları, ormanları bulacaksınız. Doğayla iç içe geçecek yolculuk anılarınız olacak. Keşfetmeyi seven extrem tatil sporcuları için uygun bir spor.

 

 

Kaya tırmanışı (Climbing)
kaya tırmanışıAdrenalin, heyecan ve riskli bir spor. Dimdik kayalıklara tırmanmak, yer çekimine meydan okumak. Yüksek direnç, dayanıklılık, sabır ve mücadele gerektiren bir spor. Yükseklere tırmanıp zirveye ulaşmanın verdiği hazzı yaşayıp, heyecan dolu dakikalar geçirebileceksiniz.

 

 

Yürüyüş (Trekking)
yürüyüşTrekking,yer yer tırmanışı da içeren, kolay görünmesine rağmen yüksek performans gerektiren bir spordur. Doğayla iç içe olmanın yanı sıra outdoor kampını da programınıza dahil edebilirsiniz. Zorlu hava koşulları ve doğa şartlarında zorluklarla karşılaşabileceğiniz ve üstesinden gelebileceğiniz, macera dolu bir yolculuk.

 

 Tüplü Dalış (Scuba Diving)
tüplü dalışZevkli bir spor dalı olmakla beraber son yıllarda popülaritesi oldukça artmıştır. Eğitim almanız gerekiyor.Fiziksel özellikleriniz bu spora uygun olmalıdır. Su altında yer alan güzellikleri görmek ve onları izlemek için güzel bir fırsat. Dinlendirici, huzurlu, heyecan verici ve macera dolu bu sporun disiplin ve kurallarına uymak şart.

 

 

 

 

Rüzgar Sörfü (Windsurf)
rüzgar sörfüDenizi ve rüzgarı seviyorsanız tam sizlere göre bir spor ozaman. Denizin dalgalı suları arasında sörf tahtası üzerinde bulunan yelkeni kullanarak manevralar yapabilirsiniz. Adrenalin dolu bu sporda hız yaparken heyecanlı dakikalar geçireceksiniz. Rüzgar yüzünüze vurdukça çoşkulu bir macera yaşayacaksınız.

 

 

 

Yelken (Sailing)
Rüzgar, dalga ve akıntıyla dans etmek de diyebilirsiniz. Islanmayı seviyorsanız, kendinizi denizde rahat hissediyorsanız ve sabırlı bir insansanız işte severek yapabileceğiniz spor. Deniz ve hava koşullarının sürekli değişim içinde olan doğa şartları ile mücadele edip heyecan ve macera dolu bir atmosfer.

 

 

 

Rafting
raftingNehir ve çay gibi akarsu yatakları içinde akarken kaya, ağaç kütüğü, kısa ve uzun çağlayan gibi bir takım doğal engellere karşı mücadele ettiğiniz su sporudur. Takım halinde raft adı verilen botlarla birlikte deneyimli bir eğitmen eşliğinde yapılan bu spor, adrenalinin doruklarına çıkmanızı sağlayacaktır.

 

 

Uçurtma Sörfü (Kitesurf)
kitesurfMasmavi suların üzerinde, uçurtma ipine bağlı ve ayaklarınızın altında kısa sörf tahtasıyla sörf yapmak. Rüzgarla birlikte sudan havalanıp akrobatik hareketler yapılabiliyor. Azgın dalgalarla boğuşup, rüzgarın da yardımıyla sörf yapmak hem hayatınıza heyecan katacak, hem de adrenalin dolu anlar yaşatacak.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

Design Float Email Facebook Instagram YouTube

Kategoriler

Şehir Rehberi